Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: poniedziałek, 05 sierpnia 2013, 11:30:33
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Ruszyła procedura przetargowa wschodniej obwodnicy Krakowa.

Ruszyła procedura przetargowa wschodniej obwodnicy Krakowa.

Procedury związane z budową wschodniej obwodnicy krakowa nabierają rozpędu. W zeszłym tygodniu minął termin składania wniosków przez firmy zainteresowane budową obwodnicy na odcinku węzeł Rybitwy - węzeł Igołomska. Wpłynęło ich 18. Wybór wykonwacy w przyszłym roku.

Firmy, które zainteresowały sie budową obwodnicy pochodzą z Hiszpanii, Włoch, Turcji, Portugalii, Czech, Austrii i Polski. Z Polski na inwestycję liczą Budimex i Warbud. GDDKiA musi teraz zbadać wnioski i do drugiego etapu zaprosić firmy, które spełniają warunki specyfikacji. Dopiero z tych wybranych wyłoniony zostanie wykonawca.


Plany obwodnicy krakowa. Źródło: krakow.gddkia.gov.pl


Wschodnia obwodnica Krakowa w ciągu trasy szybkiego ruchu S7 od ul. Christo Botewa do ul. Igołomskiej po wielkich bojach znalazła się w programie budowy dróg na lata 2011 – 2015. W ramach inwestycji powstanie nowy most na Wiśle o długości ok. 0,7 km oraz 12 innych mostów i wiaduktów. Przebudowane zostaną również drogi na trasie obwodnicy.

Rząd przeznaczył na budowę 800 mln złotych, ale ostateczna cena będzie wiadoma dopiero po rozstrzygnięciu przetargu. Budowa powinna ruszyć w przyszłym roku.

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!