Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: czwartek, 03 lipca 2014, 20:24:02
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Średniowiecze da się lubić - startuje kolejna edycja!

Średniowiecze da się lubić - startuje kolejna edycja!

5 lipca w BARBAKANIE rusza kolejna edycja imprez pod wspólnym hasłem ŚREDNIOWIECZE DA SIĘ LUBIĆ. Jak co roku Muzeum Historyczne Miasta Krakowa przygotowało dla miłośników kultury i obyczajowości wieków średnich szereg atrakcji. 

W tym roku ponownie zaprasza do Barbakanu, na Mury Obronne, do Wieży Ratuszowej i Podziemi Rynku. W każdy weekend wakacji nie zabraknie średniowiecznych atrakcji, w programie m. in. detektywistyczna gra miejska, pokazy walk rycerskich, turnieje i zawody, gry i zabawy plebejskie, jarmark oraz warsztaty. Każdy uczestnik – mały i duży – otrzyma „kartę kariery”, która określi jego pozycję społeczną, według zdobytego doświadczenia i umiejętności – od plebejusza po rajcę, a nawet rycerza.

Poprzez projekt „Średniowiecze da się lubić” muzuem chce ukazać inne oblicze wieków średnich, dalekie od stereotypowego postrzegania tej epoki jako czasu „ciemnoty i zabobonu”. Przygotowany program wydarzeń kierowany jest do odbiorców w różnym wieku i o różnym poziomie wiedzy na temat tej epoki. Każdy znajdzie w nim interesującą dla siebie część: od zabawy i rozrywki, która ma za zadanie zachęcić i prowadzić do dalszych poszukiwań, po debatę z udziałem wybitnych uczonych.

Spotkania będą się odbywać w każdy weekend lipca i sierpnia.

30 września w Rynku Podziemnym odbędzie się debata o historycznym znaczeniu Europy Środkowo-Wschodniej, nazwanej „Młodszą Europą”. Jej uczestnikami będą wybitni historycy z kraju i zagranicy.

Szczegółowy program wydarzeń znajduje się na stronie www.mhk.pl.

Na część wydarzeń obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: