Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: czwartek, 25 lipca 2013, 10:33:08
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Projekcja weteranów wojennych na Rynku w Krakowie

Projekcja weteranów wojennych na Rynku w Krakowie

We wtorek 23 lipca o godzinie 21.30 na Rynek Główny w Krakowie odbył sie specjalny pokaz dzieła Krzysztofa Wodiczko Projekcja weteranów wojennych.

Publiczność miała okazję zobaczyć tekstowo-dźwiękową projekcję poświęconą opowieściom polskich weteranów wojennych z
Afganistanu i Iraku oraz ich żon. Wspomnienia żołnierzy były wyświetlane na ścianie Wieży Ratuszowej w sposób imitujący siłę pocisków wystrzeliwanych podczas działań zbrojnych. Tłem prezentacji były odgłosy wojny.

-Trzeba zacząć mówić na głos: jedziesz na wojnę w Iraku, jedziesz na wojnę w Afganistanie. Zastanów się, czy jesteś gotowy na to, by jechać na wojnę, nie na misję, tylko na wojnę – to fragment wypowiedzi żony polskiego żołnierza, która wzięła udział w Projekcji weterenów wojennych Krzysztofa Wodiczko.

Krzysztof Wodiczko (ur. 1943) mieszka i pracuje w Nowym Jorku i Warszawie. W latach 1962–1968 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W latach 2002–2010 był profesorem w Massachusetts Institute of Technology. Obecnie jest profesorem na Graduate School of Design na Uniwersytecie Harvarda. Jest autorem licznych prac w przestrzeni publicznej odnoszących się do kwestii społeczno-politycznych, takich jak bezdomność, emigracja, wojna. W swoich projekcjach porusza najbardziej bolesne problemy danej społeczności. 

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: