Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: czwartek, 11 kwietnia 2013, 15:48:52
Autor: admin
Home » Menu Główne » Rekreacja » Parki rozrywki » Park Miniatur „Świat Marzeń” w Inwałdzie

Park Miniatur „Świat Marzeń” w Inwałdzie

W 1 DZIEŃ DOOKOŁA ŚWIATA z Parkiem Miniatur „Świat Marzeń” w Inwałdzie

Podróż dookoła świata w jeden dzień – czy to jest możliwe? Okazuje się, że tak. W Inwałdzie, niewielkiej miejscowości położonej w odległości  6 km od Andrychowa i 6 km od Wadowic znajduje się Park Miniatur „Świat Marzeń”. Na powierzchni 75.000 m2 można podziwiać ponad 50 modeli najsławniejszych cudów architektonicznych świata, m.in.: Świątynię Akropolu, Koloseum, Krzywą Wieżę w Pizie,  Statuę Wolności, Mur Chiński, Wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, Big Bena, Sfinksa, Biały Dom. Odwiedzanie kolejnych państw i ich zabytków to kwestia paru minut. 

Prawie wszystkie miniatury zostały zbudowane w skali 1:25. Zastosowanie jednej skali pozwala na porównanie wielkości poszczególnych obiektów.
Wyjątkiem jest rzymska Bazylika i Plac św. Piotra, które jako jedyne w całej Europie zostały wykonane w skali 1:15 oraz Kompleks wenecki* wykonany w skali 1:10. Sercem całego kompleksu jest Plac św. Marka - najpiękniejszy plac świata. Łączy w sobie elementy fantazji   i rzeczywistości. Nad Placem góruje Dzwonnica św. Marka – najwyższa budowla Wenecji. Najcenniejszym i najwspanialszym zabytkiem sakralnym wzbudzającym zachwyt znawców sztuki i turystów jest Bazylika św. Marka. Kompleks wenecki otoczony jest z trzech stron kanałem wodnym, po którym pływają gondole. 

Inne atrakcje:

Podczas podróży dookoła świata można skorzystać z wielu atrakcji lunaparkowych – wybrać się na seans do kina 5D MAX, w niezwykłą podróż na Symulatorze, poczuć wodną bryzę na Dzikiej Rzece, wznieść się w przestworza na statku pirackim, poczuć żar Egiptu zwiedzając grobowiec Faraona czy budząc mumię w Egipt Horror Show, szukać wyjścia w Zielonym Labiryncie. 

Na zgłodniałych podróżników czeka mnóstwo punktów gastronomicznych oraz Restauracja Bajkowy Zamek*, serwujących przepyszne dania, które zaspokoją nawet najbardziej wymagające podniebienia.

Na koniec podróży warto odwiedzić sklepiki z pamiątkami, w których można kupić różnorodne upominki. 

Więcej informacji na stronie www.parkminiatur.com

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!Adres: Inwałd ul. Wadowicka 169 34-120 Andrychów

Telefon: +48 33 875 73 20, 696 080 944

www: www.parkminiatur.com

E-mail: info@parkminiatur.com

 

 Zobacz jeszcze na: