Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: poniedziałek, 30 czerwca 2014, 20:07:44
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Kultura na widoku

Kultura na widoku

Wystartował ogólnopolski projekt Kultura Na Widoku realizowany przez Fundację Legalna Kultura, którego celem jest promocja legalnych źródeł kultury oraz uczczenie rocznicy 25-lecia Wolności. Na specjalnych regałach ustawionych w największych miastach w Polsce zdigitalizowana podziemna twórczość z czasów Solidarności spotka się z kulturą współczesną w cyfrowej rzeczywistości i będzie dostępna za darmo albo w bardzo atrakcyjnych cenach dla wszystkich odbiorców korzystających z urządzeń mobilnych. Regały, które w czasie Grolsch ArtBoom Festivalu ustawione były tuż przy byłym Kinie Światowid, 24 czerwca pojawiły się na krakowskim rynku, gdzie będą czekać na użytkowników do 30 czerwca. Następnie zostaną przeniesione do Forum Przestrzenie i na dach Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego u stóp Wawelu.

Do pobrania będzie ponad 600 tytułów zdigitalizowanych książek, filmów, gier i utworów muzycznych. Na jednym z regałów, zatytułowanym Wolność nie ma granic, będzie można znaleźć dokumenty z czasów Solidarności wydane w podziemiu w latach 1976 - 1989.

Projekt Kultura Na Widoku otrzymał wyróżnienie Patronat Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. 25-lecie Wolności.


Fot. Łukasz Gągulski, www.gagulski.pl

Na regałach znajdują się cyfrowe wersje współczesnych propozycji dla wszystkich pokoleń. Do pobrania jest ponad 600 tytułów książek, filmów, gier i utworów muzycznych. By je pobrać wystarczy połączyć się z udostępnioną za darmo siecią Wi-Fi i pobrać wybrany utwór za pomocą QR kodu lub linku. Połowa udostępnionych materiałów jest dostępna za darmo, pozostałe w bardzo przystępnych, promocyjnych cenach. Wszystkie udostępniane dzieła linkują do legalnego źródła, które odbiorcy mogą poznać i korzystać z niego również po zakończeniu kampanii.

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: