Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: poniedziałek, 05 sierpnia 2013, 11:10:47
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Na tatrzańskich szlakach znowu tłumy: trzeba uważać na niedźwiedzie.

Na tatrzańskich szlakach znowu tłumy: trzeba uważać na niedźwiedzie.

Okres wakacyjny to szczególnie trudny czas dla tatrzańskiej przyrody i mieszkających w Tatrach zwierząt. W tym roku park po raz kolejny odnotowuje rekordową liczbę gości. I po raz kolejny ostrzega. Uwaga na niedźwiedzie.

Apel o szczególną ostrożność wynika z doświadczeń ubiegłych lat, gdy tatrzańskie niedźwiedzie pojawiały się niebezpiecznie blisko populranych szlaków. I choć w tym roku nie odnotowano jeszcze groźnych spotkań między tymi zwierzętami, a turystami należy zawsze pamiętać, że do takich spotkań moze w Tatrach dojść.

Rada na taką sytuację jest jedna. Spokojnie się oddalić i ,broń Boże, nie karmić. Nie należy też podchodzić do zwierząt by zrobić im zdjęcia. Niedźwiedzie mogą to odebrać jako próbę ataku i pogonić lekkomyślnych turystów. Należy się zachowywać w miarę naturalnie i nie wykonywać gwałtownych ruchów. Gdy już zostaniemy zaatakowanie, trzeba rzucić plecak w nadziei, że da nam to czas na ucieczkę i zajmie zwierzę.

Na terenie TPN mieszka kilkanaście niedźwiedzi - napotkać je można głównie w rejonach: Morskiego Oka, Doliny Roztoki, Polany Kondratowej, a także Doliny Strążyskiej i Tatrach Zachodnich.

Materiał Wideo

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!