Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: poniedziałek, 02 czerwca 2014, 21:10:34
Autor: admin
Home » Menu Główne » Co zwiedzać? » Dla Aktywnych » W Tatry z dzieckiem

W Tatry z dzieckiem

Tatry to niewątpliwie jeden z najpiękniejszych zakątków w naszym kraju – te najwyższe w Polsce góry co roku przyciągają turystów spragnionych aktywnego wypoczynku na tle malowniczych krajobrazów. Wyjazd w Tatry jest nie tylko doskonałą propozycją dla doświadczonych amatorów trekkingu, ale dla każdego – w tym dla rodzin z dziećmi. W ten sposób można spędzić razem niezapomniane, ekscytujące i zdrowe wakacje na świeżym powietrzu!

Chociaż wydawałoby się, że podróż w góry z kilkuletnim maluchem nie będzie zbyt dobrym rozwiązaniem, to jednak w rzeczywistości ich wysokość wcale nie jest przeszkodą! Tatry są bardzo dobrze przygotowane na turystów, nawet tych młodszych. Niższe partie gór doskonale nadają się do spacerów, wiele ze szlaków nadaje się do prowadzenia wózków, dodatkowo oprócz podziwiania tatrzańskiej przyrody czekają także inne atrakcje, w tym świetne parki rozrywki i baseny.

Trasy dopasowane do maluchów

Najlepiej rozpocząć do najłatwiejszych tras – na początek idealne będą tatrzańskie doliny, między innymi dolina Kościeliska oraz Chochołowska, z którymi będzie mógł poradzić sobie samodzielnie nawet trzylatek lub rodzic z wózkiem. Także dobrym kierunkiem będzie Droga pod Reglami, Dolina Białej Wody oraz Dolina Białego czy Rusinowa Polana. Nieco dłuższa będzie wyprawa do Morskiego Oka, ale można pokonać ją częściowo lub w całości, korzystając z wozów konnych. Popularną atrakcją jest także kolejka na Kasprowy, ale trzeba zwykle poczekać nieco w kolejce, żeby kupić bilety, albo zakupić je wcześniej, żeby oszczędzić czas.

Przy planowaniu wycieczki warto pamiętać o zabraniu przewodnika książkowego, w którym znajdują się informacje na temat różnych tras. Dziecko na pewno będzie zainteresowane różnymi widokami podczas pieszej wycieczki, dlatego warto umilić mu wyprawę, opowiadając o różnych zakątkach. Na wycieczkę w góry nie można też zapomnieć o kremie z wysokim filtrem i prowiancie. Na miejscu można wypożyczyć wózki dziecięce nadające się do pokonywania górzystych ścieżek.

Rozrywka dla dzieci w Zakopanem

Poza szlakami górskimi na dzieci w każdym wieku czeka wiele ciekawych rozrywek w Zakopanem oraz w okolicach. Doskonałym miejscem jest między innymi Park Przygody Adventure Gubałówka – to popularny park linowy, który zimą oferuje wyprawy na skuterach śnieżnych. Także w okolicy znajduje się Park Rozrywki Letnia Zabawa, w którym dostępne są liczne zabawy dla najmłodszych, w tym tor pontonowy, kule wodne, basen kulkowy, łódki elektryczne czy euro bungee. Dostępne są też zakopiański aqua park, baseny termalne Terma Bania w Białce Tatrzańskiej, zjeżdżalnia grawitacyjna Gubałówka, ośrodek jeździecki i wiele innych atrakcji.

Aby odpocząć po emocjonującym dniu, warto przenocować w komfortowym pokoju. Rodziny wraz z dziećmi zaprasza Willa Tatry. Na gości czekają elegancko urządzone pokoje, wyśmienita lokalna kuchnia oraz atrakcje, w tym place i pokoje zabaw, gdzie czekają zabawki, zjeżdżalnie i huśtawki. Więcej informacji na temat noclegów dostępnych jest na stronie internetowej www.willatatry.pl.

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: