Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: poniedziałek, 12 maja 2014, 22:21:46
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Wakacje marzeń zaczynają się od inspiracji! Międzynarodowe Targi Turystyczne w Krakowie

Wakacje marzeń zaczynają się od inspiracji! Międzynarodowe Targi Turystyczne w Krakowie

To już pewne – w dniach 23-25 maja w Krakowie odbędą się Międzynarodowe Targi Turystyczne. Każdy, kto znajdzie się na placu przy Galerii Krakowskiej, będzie miał możliwość przeniesienia się do najdalszych zakątków świata. Na zwiedzających będą czekały dziesiątki stoisk, atrakcji i prelekcji.

Międzynarodowe Targi Turystyczne organizowane są już od 6 lat we Wrocławiu. Impreza cieszy się tam ogromną popularnością i z roku na rok przyciąga coraz więcej gości. Teraz czas na Kraków.

To, co charakterystyczne dla tego wydarzenia, to ogromna różnorodność. Zwiedzający odkrywają nieznane zakątki świata – te dalekie i te znajdujące się nieopodal. To okazja, by poznać kulturę innych krajów, posłuchać opowieści o dalekich podróżach i zaplanować własną wyprawę.

W trzy dni dookoła świata

Na targach koło Galerii Krakowskiej zaprezentują się przedstawiciele z dalekiego Nepalu, Republiki Południowej Afryki i Dominikany. Będą także wystawcy z Gruzji, Węgier i nasi południowi sąsiedzi ze Słowacji.

Cudze chwalicie swego nie znacie

Na imprezie na gości czekać będzie mnóstwo stoisk prezentujących niezwykłe miejsca i atrakcje turystyczne znajdujące się w Polsce. Okazuje się, że w małych miejscowościach można znaleźć mnóstwo niespodzianek wartych zwiedzenia. Nie wierzycie? Porozmawiajcie więc Państwo podczas Targów z przedstawicielami m.in. : Trzebnicy, Powiatu Bytowskiego, Gminy Ząbkowice Śląskie, czy Gminy Sandomierz. Koniecznie przyjrzyjcie się też ofercie hoteli i uzdrowisk. Do wyboru jest m.in. Uzdrowisko Rymanów S.A, Hotel Pałac Jedlinka, Hotel Piwniczna Spa&Conference, Uzdrowisko Kołobrzeg.

Regionem Partnerskim Targów będzie Województwo Lubelskie. Swoje uroki będzie także prezentować Województwo Dolnośląskie i Śląskie.

Gość specjalny – Elżbieta Dzikowska

Najsłynniejsza polska podróżniczka i dokumentalistka opowie gościom targów o swoich wyprawach. Będzie to nie lada inspiracja dla wszystkich, którzy marzą o dalekich podróżach i wielka przyjemność dla tych głodnych wiedzy o dalekich krajach. Po prelekcji każdy, kto ma ochotę porozmawiać z podróżniczką lub kupić jej książkę, będzie miał taką możliwość.

Spotkanie z Elżbietą Dzikowską odbędzie się w Hotelu Europejskim w piątek (23.05) o godz. 15. (wejście na podstawie biletu targowego)

W Hotelu Europejskim Festiwal Podróżników

Targom towarzyszyć będzie Festiwal Podróżników. Tu stajemy twarzą w twarz z inspirującymi ludźmi, którzy odważyli się odkrywać świat. Na własną rękę, bez wielkich budżetów planują wyprawy w najdalsze zakątki świata. Nasi prelegenci podróżowali i busem, i stopem i nawet na rowerze. Byli w Indonezji, w Kanadzie, Chinach, Afryce, Indiach. Zawsze szukają miejsc, o których nie pisze się w przewodnikach. Wyznaczają swoje szlaki i właśnie dlatego słucha się ich z pasją.

Musimy Państwa ostrzec: Festiwal Podróżników zmienia perspektywę myślenia o wakacjach. Istnieje niebezpieczeństwo, że tego lata zrobicie coś zupełnie odmiennego. I dlatego właśnie nie można przegapić ani targów, ani Festiwalu - tu inspirujemy do podróżowania – namawia Piotr Olczak, dyrektor zarządzający MTT Sp. z o.o.

Program Festiwalu Podróżników 

Sobota - 24 maj

12:30 - 13:20 Paweł Bartnik - 3 sposoby na podróżowanie (stopem, busem lub charytatywnie na rowerze)
13:30 - 14:20 Paweł Krzepina - Malezja Indonezja
14:30 - 15:20 Arkadiusz Wróżek - Parki narodowe Kanady
15:30 - 16:20 Oktawia Kromer - Chiny
16:30 - 17:20 Bartłomiej Kiraga - Afryka za garść dolarów

Niedziela - 25 maj
10:30 - 11:20 Marta Dymek - Sardynia i Sycylia
11:30 - 12:20 Justyna Żelazo - Rodzinne podróżowanie z dziećmi (Grecja, Chorwacja, Włochy, Irlandia,Izrael, Jordania, Belgia)
12:30 - 13:20 Iza Pilarska i Tomek Falkiewicz - California Dream
13:30 - 14:20 Joanna Miturska - Asia in Asia
14:30 - 15:20 Paweł Krzepina - Indie

Międzynarodowe Targi Turystyczne odbędą się na Placu Jana Nowaka Jeziorańskiego (koło Galerii Krakowskiej) w dniach 23-25 maja 2014.

Ceny biletów: 8 zł normalny, 6 zł ulgowy, 5 zł grupowy

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: