Najnowsze tematy:
Serdecznie zapraszamy na otwarte spotkanie miłośników historii poświęcone projektowi: Wirtualne Muzea Małopolski.
„Wirtualne Muzea Małopolski” to inicjatywa wyjątkowa w skali całego kraju, pozwalająca na zaprezentowanie w internecie zasobów cennych i ważnych dla kultury.
Projekt jest realizowany w partnerstwie przez Departament Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego i Małopolski Instytut Kultury, w porozumieniu z 35 muzeami i współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu Województwa Małopolskiego.
W ramach projektu utworzono Regionalną Pracownię Digitalizacji oraz portal, na którym można podziwiać ponad 700 zdigitalizowanych eksponatów, dla których do tej pory naturalnym środowiskiem były muzealne gabloty i magazyny.
Zaprezentowanie większości z nich w postaci trójwymiarowych wizerunków pozwoli zapoznać się nie tylko z bogatą historią tych obiektów, ale także umożliwi ich dokładne obejrzenie w przybliżeniu, i poznanie każdego, najdrobniejszego nawet szczegółu bez obawy o zniszczenie cennych przedmiotów czy naruszenie muzealnej etykiety.
Znakiem rozpoznawczym portalu są nieoczywiste powiązania i inspirujące konteksty, bogate materiały edukacyjne i dydaktyczne, dzięki którym czas spędzony w sieci daje możliwość nauki poprzez zabawę. Na portalu znajdują się przekrojowe prezentacje opracowane przez specjalistów w danych dziedzinach i pasjonatów, którzy przywołują wiele niezwykłych historii dotyczących zbiorów. Będzie tu można zobaczyć autorskie kolekcje stworzone przez ludzi kultury i sztuki i zainspirować się poradnikami zachęcającymi do twórczej interpretacji dziedzictwa. (źródło: http://muzea.malopolska.pl/)
Spotkanie poprowadzi Łucja Piekarska – Duraj z Małopolskiego Instytutu Kultury.
20 lutego 2014 r., godz. 17.00, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków.
Wstęp wolny.
Otwarte spotkania miłośników historii i społecznych opiekunów zabytków odbywają się raz w miesiącu. Na spotkania zapraszamy ekspertów – historyków sztuki, przewodników, działaczy organizacji pozarządowych zajmujących się zabytkami, czy pasjonatów. Spotkania są otwarte, wstęp bezpłatny.
Szczegółowa Informacja:
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
Os. Górali 5, Kraków
12 644 27 65
sekretariat@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl