Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 29 października 2014, 18:32:41
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Trasa Kraków - Wrocław krok po kroku

Trasa Kraków - Wrocław krok po kroku

Na mapie Polski znajduje się wiele przepięknych miast, w których liczba zabytków może przytłaczać przeciętnego turystów. Poznanie ich zajmie co najmniej kilka dni. Do takich miast niewątpliwie należy zaliczyć Kraków i Wrocław. Kraków, jako dawna stolica Polski i serce polskiej kultury jest masowo odwiedzany przez turystów zarówno z całego kraju, jak i spoza naszych granic. Z kolei Wrocław uznawany jest za miasto nowoczesne, rozwojowe, ośrodek kultury i rozrywki na wysokim poziomie.

W drodze do Wrocławia

W prostej linii oba miasta dzieli zaledwie 235 km, ale najkrótsza możliwa droga, wiodąca w większej części przez autostradę A4, liczy sobie 269 km. Jadąc samochodem można przebyć ją w 2 godziny i 33 minuty. Jadąc do Wrocławia z Krakowa po drodze mijamy między innymi Mysłowice, Katowice, Gliwice, Krapkowice czy Brzeg. Koszt przejazdu trasą A4 z Krakowa do Katowic samochodem osobowym z przyczepą lub bez, wyniesie 18 zł, zaś za przejazd z Gliwic do Wrocławia autostradą A4, przy kontynuowaniu wytyczonej trasy, zapłacimy 13,50 zł. 

Atrakcje turystyczne po drodze

W samym Krakowie i we Wrocławiu jest wiele atrakcji turystycznych, które szczelnie mogą wypełnić poszczególne dni urlopu turysty. Niemniej, na drodze pomiędzy tymi dwoma miastami także nie brakuje punktów, które warto odwiedzić. 

Na północ od Krakowa, jeśli odbijemy nieco z ustalonej uprzednio trasy do Wrocławia, będziemy mogli zwiedzić Ojców, element Ojcowskiego Parku Narodowego, słynącego z niemalże 600 jaskiń. To atrakcja przede wszystkim dla miłośników wspinaczki oraz grotołazów, choć i dla innych turystów możliwość zobaczenia pozostałości po zamkach i form skalnych w okolicach Ojcowa także powinna być ciekawa. Do najbardziej znanych, dopuszczonych do zwiedzania grot i jaskiń w Ojcowie zalicza się:

  • Grotę Łokietka, otwartą codziennie od 22 kwietnia do 26 października i od 8 do 11 listopada. W listopadzie do groty można wejść tylko do godziny 15:30. Bilet normalny kosztuje 8 zł, a ulgowy 6 zł.
  • Jaskinia Ciemna - otwarta od 26 kwietnia do 12 października, cena biletu normalnego 7 zł, a ulgowego - 5 zł,
  • Jaskinia Wierzchowska Górna - otwarta codziennie w okresie od 9 do 30 kwietnia w godzinach od 9 do 16, od 1 maja do 31 sierpnia w godzinach od 9 do 17, we wrześniu i w październiku w godzinach od 9 do 16, a w okresie od 1 do 30 listopada w godzinach od 9 do 15. Bilet normalny kosztuje 14 zł, a ulgowy 12 zł. 

Kontynuując podróż do Wrocławia trasą A4, trafimy do Chorzowa, gdzie znajduje się jeden z największych ogrodów zoologicznych w Polsce oraz Śląskie Wesołe Miasteczko. Bilety wstępu do ZOO w Chorzowie kosztują:

  • bilet normalny - 10 zł,
  • bilet ulgowy - 5 zł,
  • bilet rodzinny - 25 zł (2 dorosłych i 2 dzieci).

Korzystając z atrakcji Śląskiego Wesołego Miasteczka za karnet całodniowy, niezależnie od dnia tygodnia, zapłacimy 35 zł. Karnet EXTREME (całodniowy wstęp do wesołego miasteczka, możliwość korzystania z Circus Hoppala, Flic Flac, Sky Flyer i Mix Machine) jest o 10 zł droższy. Seniorzy za karnet całodniowy płacą 25 zł. Dzieci do lat 4 wchodzą na teren obiektu bezpłatnie.

Niedaleko trasy Kraków-Wrocław znajduje się miasto Opole, z przepięknym starym rynkiem. W Opolu warto zobaczyć Muzeum Wsi Opolskiej, gdzie znajduje się ponad 50 zabytkowych obiektów z różnych regionów Opolszczyzny. Skansen od połowy kwietnia do połowy października czynny jest codziennie. W poniedziałki od 10 do 15, w okresie od wtorku do piątku w godzinach od 10 do 17, a w weekendy o godzinę dłużej. Poza sezonem muzeum czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 15. W sezonie bilet wstępu dla dorosłego kosztuje 10 zł, bilet ulgowy 5 zł, a bilet przedszkolny 1 zł.

Dokładną trasę Kraków - Wrocław znajdziesz w tutaj: link

 Artykuł nadesłany do redakcji 

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

Tagi: do poczytania
 Zobacz jeszcze na: