Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 11 września 2013, 13:09:40
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Kinie Pod Baranami

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Kinie Pod Baranami

W roku szkolnym 2013/14 zapraszamy do Kina Pod Baranami na siódmą edycję programu edukacyjnego Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Naszą ofertę kierujemy do krakowskich i podkrakowskich szkół na wszystkich poziomach kształcenia.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to projekt o wieloletniej tradycji, który powstał z myślą o edukacji filmowej młodych widzów. Ambitne, niekomercyjne filmy, wyjątkowa atmosfera kina studyjnego, spotkania z gośćmi, prelekcje i dyskusje po seansach oraz interdyscyplinarne materiały dydaktyczne - to wszystko czeka na uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Kinie Pod Baranami.

W 2012 roku projekt został uhonorowany Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii "edukacja młodego widza". Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej pozwalają na realizację różnych elementów podstawy programowej. Uzyskały patronat Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz rekomendację kilku wojewódzkich kuratorów oświaty i Rzecznika Praw Dziecka. Popierają je również uznani reżyserzy i aktorzy: Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi i Jerzy Stuhr - honorowy Patron programu w Krakowie.

W ubiegłym roku szkolnym w krakowskiej edycji NHEF wzięło udział ponad 1200 uczniów z 40 szkół z m.in. Krakowa, Myślenic, Skawiny, Bochni, Brzeska. 

Program filmowy projektu podzielony jest na cztery grupy wiekowe: szkoła podstawowa 1-3, szkoła podstawowa 4-6, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna. W ramach każdej grupy wiekowej przygotowane zostały różne cykle filmowe, na które nauczyciel może zapisać swoich uczniów. Szkołom podstawowym, gimnazjalnym i średnim proponujemy łącznie 9 cykli tematycznych. Najmłodsi widzowie będą mogli poznać Filmowe sekrety oraz Świat filmu, a w cyklu Kino współczesne zapoznają się z najwybitniejszymi pozycjami kinematografii dziecięcej ostatnich lat. Ich starsi koledzy przyjrzą się Młodym w obiektywie oraz obrazom Wielokulturowości w filmie. Najstarszych widzów - w zależności od zainteresowań - zapraszamy do spotkania z Historią kina lub Kinem współczesnym, a także zachęcamy do zmierzenia się z Trudnymi tematami. Uczniów drugiej klasy szkoły średniej zapraszamy na cykl Między tekstami kultury, który koresponduje z programem nauczania języka polskiego.

szkoła podstawowa kl. 1-3
- filmowe sekrety
szkoła podstawowa kl. 4-6
- kino współczesne
- świat filmu
gimnazjum
- wielokulturowość w filmie
- młodzi w obiektywie
szkoła ponadgimnazjalna
- historia kina
- trudne tematy
- kino współczesne
- między tekstami kultury - klasa II

Projekcje odbywają się raz w miesiącu od października do czerwca. Młodzi widzowie przed każdym seansem spotykają się z gościem specjalnym, który wprowadza ich w tematykę filmu. Naszymi prelegentami są filmoznawcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego, dziennikarze, animatorzy kultury oraz psychologowie. Po projekcji zapraszamy uczniów na dyskusję moderowaną przez zaproszonego gościa. Dla naszych najmłodszych widzów, klas 1-3, nakręciliśmy specjalne instrukcje wideo warsztatów plastycznych, w których nasi plastycy wyjaśniają, jakie prace i w jaki sposób można wykonać we własnym zakresie. Nauczyciele otrzymują do każdego tytułu obszerne materiały dydaktyczne, które zawierają informacje o filmie i scenariusze różnych lekcji.

Projekt w dużej mierze opiera się na wsparciu finansowym instytucji publicznych, stąd ceny biletów są znacznie niższe niż na repertuarowe seanse.
Karnet na cykl 9 spotkań kosztuje 81 zł
Opiekunowie klas uczestniczą w spotkaniach nieodpłatnie.

Dodatkowo nauczycieli biorących udział w programie zapraszamy do Klubu Filmowego, którego członkowie upoważnieni są do darmowych wejść na repertuarowe pokazy w Kinie Pod Baranami. Karnet Uczestnika w programie upoważnia uczniów do zniżek w naszym Kinie.

Zapisy na NHEF przyjmujemy do 30 września 2013r.

Informacje i zgłoszenia:
Amelia Wichowicz
amelia@kinopodbaranami.pl
604 708 839

Więcej informacji:
www.kinopodbaranami.pl/edu.php
www.nhef.pl
Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!