Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: czwartek, 03 lipca 2014, 20:28:22
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Niedzielna Altana w Dworku Białoprądnickim

Niedzielna Altana w Dworku Białoprądnickim

Tradycyjnie już każdą letnią niedzielę w Dworku Białoprądnickim wypełnia muzyka kompozytorów wiedeńskich, arie i pieśni operowe oraz operetkowe, standardy jazzowe, flamenco, muzyka klezmerska, bałkańska i wiele innych nowoczesnych i odważnych aranżacjach. Nie inaczej będzie w tym roku. „Niedzielna Altana” to mieszanka brzmień, w której każdy odnajdzie coś dla siebie. 

Koncerty odbywać się będą w każdą niedzielę lipca i sierpnia o godz. 18.00 w Centrum Kultury Dworek Białopradnicki przy ul. Papierniczej 2 w Krakowie. Wstęp wolny.


Niedziela, 6 lipca

Old Metropolitan Band

Legendarna, krakowska grupa jazzowa. W repertuarze zespołu znajdują się standardy jazzu tradycyjnego, znane „evergreens” jak: „Bel Ami”, „Midnight in Moscow”, „Oczy Czarne”, „Caravan” czy „ujazzowiona” wersja „Forelle” Schuberta oraz utwory własne (kompozycje, opracowania). Grupa nieustannie rozszerza repertuar oraz włącza nowe techniki.

 

Niedziela, 13 lipca

Jascha Lieberman Trio

Na repertuar Jascha Lieberman Trio składa się tradycyjna muzyka Żydów aszkenazyjskich, muzyka bałkańska, utwory stylizowane na folklorze żydowskim oraz kompozycje lidera zespołu, Jaschy Liebermana. W oryginalnych aranżacjach muzycy sięgają po elementy klasyki, jazzu i muzyki współczesnej.

Jascha Lieberman Trio cieszy się uznaniem na całym świecie. Na specjalne zamówienie, wystąpiło między innymi na koncertach dla Romana Polańskiego, Shlomo Mintza, Ronalda Laudera, czy Filharmoników Londyńskich. Zespół uczestniczy w najbardziej prestiżowych europejskich festiwalach muzycznych obok takich sław jak Zubin Mehta, Martha Argerich, Mischa Maisky, Nigel Kennedy.

 

Niedziela, 20 lipca

Billy Neal z zespołem

Billy Neal  - charyzmatyczny wokalista, saksofonista, gitarzysta i kompozytor z Australii – na scenie  występuje od piątego roku życia. Jako dziecko grał w Royal English Opera i Covent Garden Opera. Potem przyszedł czas na grupy The Right Honorable Gentlemen i The Rhythm Machine, która była zapraszana na występy m.in. przez Roberta Planta i Micka Jaggera. W 1997 roku po raz pierwszy przyjechał do Polski, w której zakochał się do tego stopnia, iż rok później poślubił Polkę – Ewę. Wrócił jednak do Australii. Wiele nagrywał i koncertował z Jarkiem Śmietaną. W Polsce jak dotąd ukazały się trzy płyty: „I Love The Blues” (2011), „Live! At Impart” (2012) oraz najnowsza „I Believe” (2013), którą wypełniły jego autorskie kompozycje. Na koncertach, oprócz najnowszego materiału, Bill wykonuje również znane standardy muzyki rockowej, w repertuarze ma także własne interpretacje utworów zespołu The Beatles.

 

Niedziela, 27 lipca

Popołudnie z operą

Najpiękniejsze arie opery i operetki wykonają: Agnieszka Kuk (sopran), Tomasz Kuk (tenor), Jan Migała (baryton). Na fortepianie akompaniować im będzie Kristina Kutnik.

 

Niedziela, 3 sierpnia

Aire Andaluz

Zespół powstał w Krakowie wiosną 2001 roku. Wykonuje tradycyjne style flamenco, sevillanas, rumby oraz muzykę latynoamerykańską, kubańską i meksykańską a także polską i hiszpańskojęzyczną poezję śpiewaną. Od 2004 roku Aire Andaluz organizuje Festiwal Sentir Flamenco, jedyny cykliczny festiwal tego typu w południowej Polsce.

 

 

Niedziela, 10 sierpnia

Paulina Bisztyga

Charyzmatyczna i nietuzinkowa. Poetka, malarka, kompozytorka, pieśniarka, dziennikarka (pracuje w Radiu Kraków), organizatorka (współtworzy Kobiecą Transsmisję). W każdej z tych dziedzin Paulina Bisztyga odnosiła sukcesy - zdobyła m.in. Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego czy stypendium im. Marka Grechuty. Ma na koncie trzy płyty "Nie ma co się bać" (2000), "Proste jest prawo miłości" (2007) i "... z miłości" (2009).

W swej twórczości Paulina Bisztyga czerpie inspirację z wielu dziedzin sztuki, łącząc różne formy działalności twórczej, a przy tym nie podlegając aktualnym modom, konsekwentnie podążając własną drogą artystyczną.

Niedziela, 17 sierpnia

Anna Treter z zespołem

Anna Treter to solistka i pianistka zespołu Pod Budą, z którym pracuje od początku jego istnienia. Grupa nagrała 13 płyt, mających dziś status platynowych, zarejestrowała wiele recitali telewizyjnych, uczestniczyła we wszystkich większych festiwalach, ale przede wszystkim zagrała kilka tysięcy koncertów ciągle ciepło przyjmowanych przez publiczność. Z całą pewnością prawdziwym żywiołem artystki są koncerty, w których towarzyszy jej zespół 5 znakomitych krakowskich muzyków.

 

 

Niedziela, 24 sierpnia

Sokół Orkestar

Ten projekt odzwierciedla fascynację lidera, Przemka Sokoła, muzyką etniczną. Zwłaszcza tą wykonywaną przez instrumenty dęte blaszane. Główny nacisk został tu położony na unikalny styl grania na tych instrumentach, charakterystyczny dla Bałkanów. Ale nie tylko. Obok potężnej dawki bałkańskiej energii odnajdziemy tu również melodie z terenów Polski. Niektóre tak stare, że prawdopodobnie pamiętają jeszcze czasy przedchrześcijańskie... Muzyka zespołu jest więc próbą uchwycenia ogólnosłowiańskiego temperamentu i sposobu odczuwania muzyki. Próbą powrotu do tego, co pierwotne i nieokiełznane. A wszystko to uderza z piorunującą siłą instrumentów dętych blaszanych.

  

Niedziela, 31 sierpnia

Agnieszka Grochowicz

Wokalistka, autorka tekstów piosenek i aktorka. Muzyka Agnieszki Grochowicz zawiera w sobie elementy bluesa, swingu i jazzu oraz poezji śpiewanej. Koncertowała m.in. w Radiu Kraków, Piwnicy pod Baranami, Loch Camelot, Teatrze Atelier im. A. Osieckiej, Muzycznej Owczarni, Teatrze Montownia w Warszawie. Jej utwory emitowane były przez rozgłośnie radiowe całej Polski. Napisała piosenki z kompozytorami m.in: Ewą Kornecką, Zygmuntem Koniecznym, Andrzejem Zaryckim, Januszem Grzywaczem, Jerzym Satanowskim, Mirosławem Czyżykiewiczem.

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!







 

 Zobacz jeszcze na: