Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: poniedziałek, 09 czerwca 2014, 20:45:05
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Międzynarodowe Spotkania z Folklorem, Małopolska 2014

Międzynarodowe Spotkania z Folklorem, Małopolska 2014

Organizacja Międzynarodowego Festiwalu Folkloru pn. Międzynarodowe Spotkania z Folklorem, Małopolska 2014 zakłada aktywną promocję dziedzictwa kulturowego małopolski oraz prezentację wartości kultur etnicznych innych krajów świata. Poprzez organizację imprezy o kluczowym znaczeniu dla regionu chcemy podjąć działania aktywizujące ruch Zespołów Pieśni i Tańca w Małopolsce, które dzięki udziałowi w tego typu imprezie będą miały większą motywację do rozwoju swojego programu, twórczości i działalności.

Spotkania z najlepszymi Zespołami mają być platformą wymiany doświadczeń, budowania jakości i sieci kontaktów między grupami uczestniczącymi w kolejnych edycjach festiwalu. Koncerty odbywać się będą w różnych miastach Małopolski wykorzystując te obiekty teatralne, ośrodki kultury, amfiteatry i sceny plenerowe, które pozostają w jurysdykcji samorządów gminnych, województwa małopolskiego lub partnerów prywatnych. Festiwal potrwa 7 dni, a udział w nim weźmie 1o grup –  w tym 9 zagranicznych i jedna polska.  W poszczególnych miastach – w ramach określonego programu będą prezentowały się uczestniczące w festiwalu Zespołu krajowe i zagraniczne.

W  trakcie wszystkich festiwalowych dni zaplanowano szereg innych dodatkowych wydarzeń z udziałem publiczności.

Koncepcja festiwalu jest sumą doświadczeń, jakie Piotr Szewczyk – Dyrektor Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem oraz jego grupa artystyczna z Myślenic zebrali uczestnicząc w międzynarodowych festiwalach folklorystycznych na całym świecie. Promocja różnorodności kulturowej jest bowiem jedną z najistotniejszych idei całego przedsięwzięcia.

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem są afiliowane przez International Organization of Folk Art (IOV). Instytucja ta opiera się na statusie oficjalnej konsultacyjnej organizacji pozarządowej UNESCO i tworzy sieć ponad 3 000 naukowców, artystów i ekspertów w dziedzinie kultury i sztuki ludowej w 183 krajach.

Zobacz szczegółowy program festiwalu >>>

Organizatorami festiwalu są: Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” (Myślenickie Towarzystwo Kultury), Województwo Małopolskie i Gmina Myślenice.

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

Tagi: wiadomości
 Zobacz jeszcze na: