Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 20:29:22
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Off Plus Camera w Twoim mieści

Off Plus Camera w Twoim mieści

"Off Plus Camera w Twoim mieście" - projekt w ramach 7. Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego "Off Plus Camera" odbywającego się w Krakowie w dniach od 2 do 11 maja 2014 roku w Krakowie będzie się odbywał 7. Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Plus Camera".

W ramach festiwalu – w 13 kinach Małopolskiej Sieci Kin Cyfrowych – również w "Naszym Kinie" w Oświęcimiu – realizowany będzie - już po raz drugi - projekt pn. "Off Plus Camera w Twoim mieście". 

W ramach projektu "Off Plus Camera w Twoim mieście" będzie można obejrzeć  w terminie od 3 do 8 maja 2014 roku (projekcjew poszczególnych kinach odbywają się według oddzielnych harmonogramów) - 8 najciekawszych filmów wybranych z czterech sekcji festiwalu: Odkrycia, Nadrabianie zaległości, Raport mniejszości i Dorastając na opak. 

Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Plus Camera" to jednoz najważniejszych wydarzeń filmowych w Polsce i Europie Środkowej, które promuje kino niezależne i młodych twórców. Najważniejszym punktem festiwalu jest konkurs główny "Wytyczanie drogi", w którym biorą udział wyselekcjonowane filmy debiutujących reżyserów z całego świata (ich pierwsze lub drugie filmy) ubiegające się o Krakowską Nagrodę Filmową w wysokości 100 tysięcy dolarów. Reżyser zwycięskiego filmu zostaje wybrany przez międzynarodowe jury złożone z wybitnych filmowców i znawców kina. 

Na program "Off Plus Camera" w Krakowie składa się również konkurs najciekawszych polskich filmów pełnometrażowych i konkurs filmów zrealizowanych telefonem komórkowym. Ponadto prezentacja najnowszych, entuzjastycznie przyjętych przez krytykę tytułów z międzynarodowego obiegu festiwalowego, z których większość prezentowana jest w Polsce premierowo. W programie festiwalu znajdują się także cykle i sekcje tematyczne, wykłady, spotkania z twórcami, panele dyskusyjne i wydarzenia muzyczne. 

Organizatorem projektu "Off Plus Camera w Twoim mieście" jest Stowarzyszenie Sztuki Niezależnej i Nie tylko Off Camera. Partnerami projektu są Fundacja Rozwoju Kina w Krakowie oraz kina Małopolskiej Sieci Kin Cyfrowych. 

strona festiwalu: http://www.offpluscamera.pl

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

Tagi: wiadomości
 Zobacz jeszcze na: