Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: sobota, 27 kwietnia 2013, 17:09:31
Autor: admin
Home » Menu Główne » Co zwiedzać? » Festiwale » Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego

Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego

Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego są jednym z największych cyklicznych wydarzeń mających na celu ukazanie piękna oraz promcję bogactwa kulturowego Małopolski. Dni powstały z inicjatywy Zarządu Województwa Małopolskiego, a realizowane są przez Małopolski Instytut Kultury. Począwszy od 1999 r. podczas dwóch majowych weekendów, można zadarmo zwiedzić kilkanaście wybranych obiektów, korzystając z materiałów przygotowanych specjalnie w tym celu. Podczas Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego można także poznawać przeszłość i tradycje regionu, uczestnicząc w tym celu w licznych imprezach towarzyszących.O atkracyjności tego wydarzenia stanowi również fakt, że wśród udostępnianych do zwiedzania zabytków znajdują się obiekty mało znane lub na co dzień niedostępne, pozostające często w rękach prywatnych.

Prezentacji wybranych obiektów towarzyszy fachowy, interesujący i oryginalny w formie komentarz, który ma za zadanie nie tylko opisywać, ale również odkrywać historię Małopolski. Organizatorzy wybierają najciekawsze tematy związane z prezentowanymi obiektami i wokół nich budują program wydarzenia.

Szczegółowe informacje można znaleźć na portalu www.dnidziedzictwa.pl Pokazane są tam wszystkie zabytkowe obiekty, które pojawiły się w dotychczasowych edycjach wydarzenia. Można znaleźć opisy zabytków, mapy z ich lokalizacją, fotografie, przewodniki i obszerną bibliografię.

Zapraszamy do poznawania Małopolski i aktywnego uczestnictwa w kolejnych Małopolskich Dniach Dziedzictwa Kulturowego.

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: