Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: poniedziałek, 27 października 2014, 23:03:29
Autor: admin
Home » Menu Główne » Co zwiedzać? » Weekendowe » Małopolska - jak ją zwiedzać?

Małopolska - jak ją zwiedzać?

Małopolska to uroczy region naszego kraju, o czym z pewnością przekonani są jej mieszkańcy, ale również każdy, kto choć raz tam się znalazł. Oczywiście sztandarowym miejscem do zwiedzania jest stolica tego regionu – Kraków, ale jeśli masz ochotę zobaczyć coś więcej to może się okazać, że dobre buty nie wystarczą.

Pieszo, ale nie wszędzie

Jeśli planujesz zwiedzać Kraków lub inne małopolskie miasta i miasteczka, to przygotuj dobre buty i ruszaj. Bez wątpienia piesze wycieczki są w takich miejscach najbardziej wskazane. Spacer po mieście pozwala zobaczyć, to czego z pewnością nie uda Ci się zauważyć jadąc jakimkolwiek pojazdem. Podróżując samochodem nikt nie zwraca uwagi na wspaniałą architekturę zarówno zabytkowych starówek jak i bardziej nowoczesnych obiektów. Kierowca patrzy przed siebie, a pasażerowie też raczej nie przyglądają się zbyt uważnie widokom za szybami. Dlatego na zwiedzanie miast najlepiej chodzić piechotą.

Jeśli nie pieszo, to na rowerze

Niestety piesze wycieczki nie zawsze się sprawdzają. Z pewnością spacerowanie po Krakowie jest bardzo interesujące, ale niekiedy trzeba przemieścić się z miejsca na miejsce nieco szybciej i wtedy idealnym rozwiązaniem jest rower. Musisz wiedzieć, że rower to świetny środek transportu, ale nie tylko do poruszania się po mieście. W Małopolsce powstaje coraz więcej tras przeznaczonych dla rowerzystów. Jeżdżąc nimi można podziwiać uroki małopolskiej przyrody czy zabytkowe obiekty znajdujące się po drodze. To doskonały sposób na odkrywanie większych obszarów tego regionu. Najlepiej wybrać sobie miejsce noclegowe i z takiej bazy wypadowej wyruszać z samego rana w podróż. Sam się przekonasz, że weekend spędzony na rowerowym zwiedzaniu będzie niezapomnianym przeżyciem.

Jeśli rower nie wystarczy…

Jeśli rowerem nie uda się pokonać dystansu od miejsca zamieszkania do wybranego miejsca zwiedzania, nie pozostaje nic innego jak poruszanie się pojazdem zmechanizowanym. Najlepiej w takim wypadku wybrać samochód. Jeżeli masz swój samochód to problem z głowy, a jeśli nie to warto skorzystać z ofert wypożyczalni samochodów. Samochód z pewnością przyda się wtedy, gdy zechcesz zapoznać się dokładniej ze Szlakiem Architektury Drewnianej. Szlak składa się z wielu zabytkowych budowli drewnianych. Wśród najciekawszych z nich są budynki sakralne takie jak kościoły czy cerkwie. Problemem może być jednak spora odległość między poszczególnymi obiektami. Dlatego najprościej jest wpisać w wyszukiwarkę hasło np. „wynajem samochodów Kraków” i znaleźć najlepszą ofertę, a potem wynajętym autem jechać na spotkanie z historią.

 

 

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

Tagi: co zwiedzać
 Zobacz jeszcze na: