Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 27 marca 2013, 9:41:52
Autor: admin
Home » Menu Główne » Co zwiedzać? » Dla Aktywnych » Małopolska konno

Małopolska konno

„I nigdzie nie znajdziesz większego szczęścia na świecie , niż na końskim grzbiecie" 


Turystyka konna od kilkunastu lat przeżywa renesans i staje się sposobem na aktywny wypoczynek. W Małopolsce są korzystne warunki do uprawiania jazdy konnej, zażywania przejażdżki bryczką czy saniami zimą. Tym sposobem można podziwiać nie tylko bogactwo miejscowej przyrody, ale także poznawać skarby lokalnej kultury.


Coraz częściej spotyka się osoby, które chcą się nauczyć postępowania z koniem, przeżyć przygodę, pojechać na rajd, oraz nauczyć się jeździć lub przynajmniej opanować podstawy, aby móc dalej uprawiać ten piękny i zdrowy bez wątpienia sport. Nie brakuje też fanów, którzy chcieliby tylko raz, czy dwa przejechać się w niedzielne popołudnie bryczką, zwiedzić tym sposobem teren gminy, obejrzeć krajobraz i zaczerpnąć świeżego powietrza.


O tym, że świat z końskiego grzbietu wygląda całkiem inaczej, wie każdy kto choć raz przemierzał w siodle śródpolne i leśne ścieżki. Dosiadając czworonożnego przyjaciela większość osób chce uciec na chwilę od cywilizacji, szuka bliskiego kontaktu z naturą.


Konie od lat wykorzystywane są w turystyce jeździeckiej, lecznictwie i radosnym zdrowym wypoczynku. Uprawiając turystykę konną upowszechnia się pewien styl życia. Styl ten propaguje poszanowanie przyrody, tradycji, uczy tolerancji i szacunku dla zwierząt.

Listę stadnin, szkółek jeździeckich i innych obiektów zwiazanych z jazdą konną można znaleźć na naszym portalu:

Jazda konna >>>

 

 

źródło tekstu: www.tomice.pl

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: