Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: wtorek, 02 września 2014, 19:27:55
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » ICE Kraków Congress Centre: Inauguracja. Rusza sprzedaż biletów!

ICE Kraków Congress Centre: Inauguracja. Rusza sprzedaż biletów!

Do planowanego otwarcia ICE Kraków Congress Centre pozostało niewiele ponad półtora miesiąca. Dziś, 1 września rusza sprzedaż biletów na koncert 2014. Tu i teraz. Będzie to pierwsze wydarzenie, które odbędzie się w krakowskim Centrum Kongresowym. Otwarcie to jednak nie tylko koncert - inauguracja działalności ICE Kraków potrwa 4 dni!


KONCERT INAUGURACYJNY

Pierwszym wydarzeniem, które 16 października zainauguruje działalność ICE Kraków Congress Centre, będzie koncert 2014. Tu i teraz. Głównym przesłaniem dzieła stworzonego specjalnie dla Centrum Kongresowego przez Zbigniewa Preisnera, jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich kompozytorów, jest miejsce człowieka w historii, we współczesnej cywilizacji, w egzystencjalnym przemijaniu. Zarówno muzyka jak i libretto autorstwa Ewy Lipskiej nawiązują do klimatów Krakowa, których już nie ma. Zostaną one w niekonwencjonalny i oryginalny sposób przywołane podczas koncertu.

Bilety na widowisko dostępne będą w sprzedaży od 1 września br. w czterech Punktach Informacji Miejskiej InfoKraków (Rynek Główny - Sukiennice, Pawilon Wyspiańskiego - pl. Wszystkich Świętych 2, CORT - ul. Powiśle 11, ul. św. Jana 2) oraz na eventim.pl w cenie 50 zł.


DNI OTWARTE

Kolejnym punktem inauguracji działalności ICE Kraków Congress Centre są Dni otwarte, podczas których mieszkańcy Krakowa będą mogli zwiedzić obiekt i zobaczyć miejsca, które na co dzień pozostaną zamknięte dla osób odwiedzających Centrum Kongresowe. Zwiedzający zobaczą m.in.: wybrane sale, garderoby, reżyserki, kabiny do tłumaczeń symultanicznych i przeszklone foyer z widokiem na Wawel.

Wydarzeniem specjalnym w sobotę 18 października będzie wykład twórców projektu ICE Kraków Congress Centre: Krzysztofa Ingardena i Jacka Ewý, którzy opowiedzą o koncepcji budynku oraz zastosowanych rozwiązaniach architektonicznych. Dzień później, w niedzielę 19 października, odwiedzający będą mieli możliwość uczestniczyć we współorganizowanym przez Instytut Doradztwa i Zarządzania i Krakowskie Biuro Festiwalowe spotkaniu z Janem Melą, podróżnikiem i prezesem Fundacji Poza Horyzonty.

-Chcemy, by ICE Kraków Congress Centre żyło niemal przez 365 dni w roku. Tak duża inwestycja oraz doskonały pod względem funkcjonalnym i wizualnym budynek zasługuje na to, by działo się w nim jak najwięcej. Mam nadzieję, że wraz zespołem Centrum Kongresowego spotkamy się z Państwem na inauguracji działalności ICE Kraków już w drugiej połowie października - zaprasza Dyrektor Izabela Helbin.

Plan inauguracji ICE Kraków Congress Centre:

16.10., godzina 20.00 - pierwszy koncert 2014. Tu i teraz, Zbigniew Preisner

17.10., godzina 20.00 - drugi koncert 2014. Tu i teraz, Zbigniew Preisner

18.10., godzina 9.45 - 16.30 - zwiedzanie obiektu; godzina 11.00 - spotkanie z twórcami projektu ICE Kraków: Krzysztofem Ingardenem i Jackiem Ewý

19.10., godzina 9.45 - 16.30 - zwiedzanie obiektu; godzina 11.00 - spotkanie z podróżnikiem i prezesem Fundacji Poza Horyzonty: Janem Melą

Dodatkowe informacje na temat działalności ICE Kraków Congress Centre na www.icekrakow.pl oraz fb.com/ICEKrakow

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: