Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: wtorek, 28 stycznia 2014, 9:56:08
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » ZIMA STULECI - edukacyjny program na ferie 2014

ZIMA STULECI - edukacyjny program na ferie 2014

Jaki kolor mają cienie na śniegu? Jakie święto gromadziło kolorowy orszak na skutej lodem rzece? Czym, gdy za oknem szalała zimowa zamieć, zajmował się dawniej kolekcjoner i podróżnik? Co wspólnego z zimą miała średniowieczna klepsydra? Gdzie zimowała pewna grecka bogini?

Okazuje się, że zima mieszka także w muzeum! Zwiedzając galerie sztuki można znaleźć jej ślady w obrazach i rzeźbach, w ukrytej w nich symbolice, pochodzących z minionych epok przedmiotach codziennego użytku, dawnych strojach i zwyczajach. Bez względu na to, czy tegoroczna zima okaże się zimą stulecia, zapraszamy do tropienia ZIMY STULECI w Oddziałach Muzeum Narodowego w Krakowie.

Zapraszamy do udziału w zajęciach warsztatowych i spotkaniach z dziełami sztuki, które będą się odbywać w czasie ferii w Galeriach Muzeum Narodowego w Krakowie. Spotkania poprowadzą pracownicy Sekcji Edukacji Muzeum. 

Równocześnie w tym okresie, w godzinach otwarcia galerii będzie można skorzystać ze specjalnej zimowej ścieżki zwiedzania dostępnej na stronie internetowej Muzeum i samodzielnie rozwiązać przygotowane na tę okazję zadania.

Więcej infomracji oraz szczegółowy program można znaleźć na stronie Muzeum Narodwego w Krakowie link >>>

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: