Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: wtorek, 12 czerwca 2012, 15:22:39
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Z Krakowa do Wieliczki koleją w 22 minuty.

Z Krakowa do Wieliczki koleją w 22 minuty.

Jest szansa, że już od 1 czerwca 2012 przywrócony zostanie ruch kolejowy miedzy Krakowem, a Wieliczką. Po modernizacji torów podróż między miastami skróci się z 25 do 22 minut, a w przyszłosci po renowacji dworca Kraków Płaszów nawet do 20 minut.

Nie ma pewności kiedy oficjalnie pociągi powrócą na tory między Krakowem, a Wieliczką, gdyż ciągle trwa jeszcze odbiór tej inwestycji i wykonywane są poprawki.

Po zakończeniu modernizacji linii kolejowej Bieżanów-Wieliczka na trasie tej będzie tak jak wcześniej 19 kursów dziennie. Pociągi pojadą jednak szybciej, a dla podróżnych udostępniona zostanie nowa stacja kolejowa "Wieliczka-Bogucice". 

W czerwcu ostatnim miejskim przystankiem kolejowym będą zamiennie stacje "Wieliczka Park" oraz "Wieliczka Rynek Kopalnia" . Wszystko zalezeć będzie od piłkarzy Włoch, którzy w czasie Euro 2012 zamieszkają w Wieliczce. W okresie wyjazdów piłkarzy na mecze pociągi będą dojeżdząć do stacji "Wieliczka Rynek Kopalnia", natomiast w czasie kiedy zawodnicy będą w Wieliczce, będą one kończyć bieg na pierwszej stacji.

Na podstawie: Dziennik Polski. Szczegóły: http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-wielicki/1224735-po-nowych-torach-pociag-pojedzie-szybciej.html

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!Zobacz również:

    Przepraszamy, nie znaleziono dokumentów spełniających te kryteria.

 

 Zobacz jeszcze na: