Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: piątek, 08 maja 2015, 19:49:11
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Wysyp inwestycji i ekspansja deweloperów

Wysyp inwestycji i ekspansja deweloperów

5,4 tys. budowanych mieszkań. Niemal 7 tys. pozwoleń na budowę lokali. Blisko 50% wzrost w stosunku do roku ubiegłego. Aktywność inwestorów wzrasta, a liczby jakie prezentuje Główny Urząd Statystyczny mówią same za siebie. Ekspansja deweloperów trwa w najlepsze, a osoby planujące zakup mieszkania zacierają ręce – będzie w czym wybierać.
 
Wzmożona aktywność deweloperów nie jest bezpodstawna. Jednym z czynników, który miał na nią znaczący wpływ są dobre wyniki sprzedażowe. Liczba osób zainteresowanych zakupem mieszkania lub ulokowania gotówki w nieruchomość – zwiększa się. Dziś, kupno mieszkania to jedna z najlepszych inwestycji. Dostępność kredytów znacznie wzrosła, zatem coraz chętniej kupujemy i wynajmujemy. Comiesięczny wpływ gotówki z wynajmu pozwala na spłacenia raty kredytu, by po latach zobowiązania wobec banku zostały zamknięte i wynajem przynosił czysty zysk. Dobra koniunktura w branży deweloperskiej utrzymuje się od 2013 roku. Rekordowy popyt, jaki notuje się od tamtego czasu sukcesywnie rośnie, na co bezpośredni wpływ mają sprzyjające warunki ekonomiczne – niski poziom stóp procentowych.
 
Nabywcy nowych lokali, jako świadkowie ostatniego etapu nie widzą tego, co w branży deweloperskiej dzieje się na co dzień. Walka inwestorów o udziały w rynku jest coraz większa. Silne podmioty równolegle prowadzą kilka inwestycji, które pozwalają im na utrzymanie stałej relacji z potencjalnymi klientami i wypieranie firm deweloperskich, które nie ciągną kilku srok za ogon, ale skupiają się na jednej inwestycji, wyprzedaniu oferty i, dopiero, podjęciu kolejnego kroku. Doskonała koniunktura, zapotrzebowanie rynku na nowe mieszkania oraz dostępność nieruchomości pod budowę lokali mieszkalnych sprawia, że na polskiej ziemi wzrastają nowe osiedla mieszkaniowe, a zainteresowanie nimi nie słabnie.Jeśli mowa o terenach pod budowę nieruchomości. Doskonałą propozycję dla inwestorów ma Agencja Mienia Wojskowego. AMW jest właścicielem gruntów, które są przedmiotem organizowanych przez wspomnianą instytucję przetargów. Tereny te są doskonale usytuowane oraz przygotowane do tego, aby miały na nich „wyrosnąć” nowe osiedla mieszkaniowe. Już 8 maja br. odbędzie się we Wrocławiu przetarg, którego przedmiotem będzie ziemia przy ulicy Granicznej. Cena wywoławcza nieruchomości wojskowej o powierzchni 0,6936 ha to 1 230 000,00 PLN. Jaka będzie ostateczna kwota zależne jest od zainteresowania inwestorów. Pewne jest jednak to, że stolica Dolnego Śląska to miasto, które cieszy się sporą popularnością, zatem i nowe nieruchomości są tu na wagę złota. Deweloperów, do udziału w przetargu, zaprasza także miasto Kopernika. W Toruniu pod przysłowiowy młotek pójdzie nieruchomość AMW przy ul. Polnej. Cena wywoławcza ziemi o powierzchni 0,3679 ha to 261 tys. PLN. Przetarg odbędzie się 6 maja br. Informacje o wszystkich przetargach organizowanych przez Agencję Mienia Wojskowego znajdują się na stronie AMW, w zakładce NIERUCHOMOŚCI.

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!Zobacz również:

    Przepraszamy, nie znaleziono dokumentów spełniających te kryteria.

 

 Zobacz jeszcze na: