Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: wtorek, 24 czerwca 2014, 20:12:28
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Studenci ponownie na scenie Solskiego

Studenci ponownie na scenie Solskiego

Przez trzy czerwcowe wieczory tarnowską scenę opanują studenci najpopularniejszych polskich szkół teatralnych. Prezentacja ich spektakli dyplomowych odbędzie się w dniach od 27 do 29 czerwca w ramach projektu Tarnów stolicą komedii – Kampus. 

Foto: Murzyni -  Ewelina Konior-Słowińska

To już druga edycja Festiwalu podczas którego na Dużej Scenie teatru odbędzie się przegląd spektakli komediowych grupy studenckich z ośrodków akademickich w Łodzi, Warszawie i Krakowie. 

- Festiwal Talia Kampus - jest jedną z inicjatyw mających wyłonić finalistów wrześniowej Talii. Spektakle dyplomowe to jedna z pierwszych okazji dla młodych aktorów do prezentacji swoich umiejętności przed szeroką publicznością. To także moment sprawdzenia profesjonalnego przygotowanie studentów przed ich wyruszeniem w świat na różne ścieżki aktorskiej kariery. Podczas Festiwalu nie zabraknie lokalnych akcentów - swoje spektakle przedstawią m.in. pochodzący z Radgoszczy Łukasz Fijał oraz tarnowianin Marcin Hycnar - mówi Rafał Balawejder dyrektor naczelny Teatru Solskiego.

 - Na wydarzenie zapraszamy szczególnie tarnowskich studentów, z myślą o których została ustalona bardzo atrakcyjna cena biletów – zaprasza Krzysztof Bogusz kierownik promocji.

 Program: 

„Leonce i Lena” ( 27-06-2013•piątek•19:00)

Gdyby tak można było stać się kimś innym, niż się jest. Choćby na chwilę” – mówi książę Leonce. Książę chce być włóczęgą, włóczęga ministrem, król filozofem a guwernantka ukochaną błędnego rycerza. Biznesmen chce zostać artystą, artysta bogaczem, małżonek kawalerem, podróżnik pragnie bezpiecznego domu a stateczny ojciec rodziny marzy o niebezpiecznych przygodach. Buchnerowi udało się napisać barwną komedię o wiecznym niezaspokojeniu. O tym, że trawa w ogrodzie sąsiada zawsze jest bardziej zielona. Czy uda nam się zrobić spektakl równie dobry jak tekst Buchnera?

Spektakl dyplomowy studentów Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi, w reżyserii znanego juz tarnowainom Łukasza Fijała.  

„Tonacja Blue” (28-06-2013•sobota•19:00)

Sztuka brytyjskiego dramaturga i reżysera Davida Hare powstała na kanwie dramatu "Korowód" austriackiego pisarza przełomu XIX i XX w. Arthura Schnitzlera. Jej tematem jest współczesny obyczaj erotyczny, stosunki damsko-męskie w różnych konfiguracjach społecznych, często na styku odmiennych środowisk, mentalności i stylów życia.

Przedstawienie wyreżyserował tarnowianin - Marcin Hycnar. Spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Aktorskiego i Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej w Tarszawie.

 „Murzyni” (29-06-2014•niedziela•19:00)

Murzyni - ludzie na wskroś naturalni, pozbawieni wszelkiej Formy, igrają z Białymi - ludźmi nią przesiąkniętymi. Ku uciesze Białych odgrywają dla nich komedię. Co kryje się za tą farsą? Co jest celem Murzynów? Czy im się udaje ten cel osiągnąć? "Murzyni" Geneta oscylują wokół dwóch głównych mitów - fałszywych wyobrażeń białych o Murzynach i Murzynów o białych.

Spektakl dyplomowy IV roku Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie 

Dodatkowe informacje na temat festiwalu „KAMPUS” można uzyskać w Biurze Organizacji Widowni – tel. (14) 688 32 87, tel. kom. 784 976 026, e-mail: promocja@teatr.tarnow.pl.

 Bilety na spektakle można zakupić w cenie 15 zł, bilety grupowe (4 osoby i więcej) 10 zł, karnet na 3 spektakle - 30 zł.

 Projekt Tarnów Stolicą Komedii - Kampus współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

 Szczegółowy program www.teatr.tarnow.pl.

 

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: