Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: poniedziałek, 28 października 2013, 11:56:42
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Reading Małopolska - zaczytajcie się w Małopolsce!

Reading Małopolska - zaczytajcie się w Małopolsce!

Małopolska to przestrzeń leżąca w samym sercu Europy, na granicy Zachodu i Wschodu. Tu skupiły się napięcia skomplikowanej historii tego regionu, ale także powstała unikalna wielokulturowa mozaika języków, tradycji i religii – po dziś dzień niewyczerpane źródło literackich inspiracji. Tu powstała także niezwykła literatura czerpiąca z różnorodności i wrażliwości typowej dla regionów wielokulturowych.

Reading Małopolska to projekt w ramach, którego Małopolska i jej stolica, Kraków, chcą komunikować swoje dziedzictwo literackie oraz włączyć się w budowanie sieci współpracy regionów kreatywnych w dziedzinie literatury.

W ramach programu Reading Małopolska zaplanowano szereg działań promocyjnych, nakierowanych na podkreślanie literackiego potencjału regionu. Jednym z takich działań jest  www.readingmalopolska.pl - multimedialny i interaktywny portal adresowany do miłośników literatury. Można w nim znaleźć m.in. prezentacje małopolskich miejscowości związanych z pisarzami i literaturą, a także przygotowane specjalnie dla portalu literackie szlaki prowadzące użytkowników śladem wielkich pisarzy: Stanisława Lema, Sławomira Mrożka czy Czesława Miłosza oraz wybranych tematów, wśród nich szlaki: kobiet, kryminalny, literatury żydowskiej, młodej literatury i reportażu współczesnego.

Zaczytajcie się Małopolsce!

Projekt Reading Małopolska jest wspierany ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!