Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: poniedziałek, 22 grudnia 2014, 18:02:05
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Postanowienia noworoczne nie muszą kończyć się fiaskiem

Postanowienia noworoczne nie muszą kończyć się fiaskiem

Toast za toastem, śmiech przy stole, życzenia i mnóstwo nowych obietnic, których zazwyczaj nie jesteśmy w stanie zrealizować. Tak zwykle wygląda ten jeden dzień w roku – w Nowy Rok.

A wcale nie musi tak być, że nasze obietnice ulatują tak szybko, jak procenty wypijanego alkoholu. Wystarczy trochę mocniej przyłożyć się do planowania zmian, których przecież bardzo potrzebujemy. Jak to zrobić?

Grunt, to dobry plan, ważne, aby był on spisany na kartce, a nie tylko hucznie wypowiedziany oraz, aby zawierał nie więcej niż 2 – 3 postanowienia. W tym przypadku im mniej tym lepiej. Co więcej warto pamiętać o tym, że najłatwiej przychodzi nam realizacja tych postanowień, które w szybkim czasie mogą wiązać się ze zdobyciem podwyżki czy też nowej, lepszej pracy. Znacznie gorzej z dotrzymaniem słowa jest w przypadku postanowień związanych z zerwaniem z nałogami czy też z zadbaniem o swoją sylwetkę czy ogólnie mówiąc ze zdrowiem.

Jak nakłonić własny mózg do realizacji noworocznych założeń?

Słowa mają ogromną moc.
Musimy nauczyć się formułować zwroty tak, aby stały się początkiem procesu, który w sposób oczywisty zakończy się sukcesem. W tej materii możemy czerpać z podejścia młodych Amerykanów do planowania własnego życia. W ich wypowiedziach nie ma zwrotów „spróbuję”, czy „być może się uda”, a zamiast tego jest „zrobię to”, „osiągnę cel”. Dlatego, zamiast pisać na kartce z postanowieniami, że od stycznia spróbuję zadbać o sylwetkę, należy napisać, że w styczniu zapiszę się na siłownię na minimum trzy treningi w tygodniu. Dalej zamiast napisać, że po nowym roku nasza pensja wzrośnie o tysiąc złotych lepiej napisać, że podniosę kwalifikacje zawodowe i będę aplikować na wyższe stanowisko. To musi być proces, który wywoła zmianę.

Stałe czerpanie energii.
Nie ma co ukrywać, media społecznościowe, blogi i najróżniejsze fora przydają się wszystkim tym, którzy są naprawdę zainteresowani swoim rozwojem i to bez względu na to, czy chodzi o rozwój osobisty, zawodowy czy też duchowy. W gronie ludzi zainteresowanych tym samym tematem znacznie łatwiej utrzymać się w postanowieniu by brnąć śmiało do przodu. Równie motywujące są sukcesy innych, nawet, gdy nie znamy osobiście tych osób, a widzimy tylko ich profile skupione wokół danego fan page czy forum. Czujemy ich pozytywną energię, która szybko udziela się i nam. Wyszukanie natomiast takiego miejsca w sieci: serwisu, forum czy bloga zwykle nie zajmuje więcej niż parę minut, dlatego szybko znajdziemy miejsce dla siebie. Oddzielne są dla biegaczy, dla miłośników fitness jeszcze inne dla początkujących pisarzy, bądź dla osób zainteresowanych rozwojem zawodowym np. w biznesie. Nie ma znaczenia zatem, czy chcemy się na przykład dokształcać, jako trenerzy w Warszawie czy też szukamy szkolenia w Krakowie z zakresu IT. Wszelkie oferty dla osób pragnących się rozwijać zawodowo bez względu na miejsce zamieszkania można chociażby znaleźć pod wskazanym wyżej linkiem.

Trzeba pragnąć zmian.
A w związku z tym warto informować najbliższych członków swojej rodziny i przyjaciół o swoich staraniach, co więcej warto też dzielić się z nimi drobnymi sukcesami czy chwilowymi pokusami, bo to żaden wstyd. Im więcej dostaniemy wsparcia i zapewnień o słuszności naszych działań tym większą motywację uzyskamy do dalszego działania. Zatem powodzenia!

Artykuł powstał we współpracy z serwisem www.szkolenia24h.pl

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!Zobacz również:

    Przepraszamy, nie znaleziono dokumentów spełniających te kryteria.

 

 Zobacz jeszcze na: