Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: poniedziałek, 15 lipca 2013, 11:29:56
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » "Piccolo Coro dell' Europa"

"Piccolo Coro dell' Europa"

Teatra Łaźnia Nowa w Krakowie zaprasza na spektakl "Piccolo Coro dell' Europa" w którym udział biorą dzieci w wieku 9 - 12 lat. Młodzi aktorzy zostali wybrani do udziału w projekcie w czasie castingu organizowanego przez Teatr Łaźnia Nowa.

Spektakl będzie próbą stworzenia socjologicznej fantazji o rzeczywistości, którą zamieszkują jedynie dzieci.
Na premierę zapraszamy 19 lipca o godzinie 19.00. Kolejne spektakle odbędą się 20 i 21 lipca o godzinie 18.00.

Spektakl przeznaczony dla dzieci powyżej 9 roku życia i dorosłych, którzy są ciekawi jak wyglądałby świat rządzony przez... dzieci.

Piccolo Coro dell’Europa 

Jak wyglądałby świat, gdyby rządziły nim dzieci?
Czy na scenie teatralnej można stworzyć dziecięcą wspólnotę?
Czy można się przy tym bawić i śmiać?
Przekonajcie się sami! 

Spektakl jest próbą stworzenia socjologicznej fantazji o rzeczywistości, którą zamieszkują jedynie dzieci. Może jest to bezludna wyspa? Może jakieś tajemnicze bractwo? Może utopijne państwo? Miasteczko namiotowe lub koczowisko oburzonych? 

Wybierz się w podróż do tego miejsca. 

Projekt w reżyserii Igi Gańczarczyk inspirowany jest powieścią Król Maciuś Pierwszy Janusza Korczaka, w której główny bohater inicjuje działalność dziecięcego sejmu, żeby wprowadzić szereg ważnych reform, jak i prekursorskimi koncepcjami samego Korczaka, dotyczącymi edukacji i równouprawnienia dzieci. To również przewrotne nawiązanie do jednego epizodu z Podróży Guliwera, satyry Jonathana Swifta: Guliwer podczas pobytu w kraju Liliputów, obserwując lokalne debaty, dochodzi do wniosku, że politykę uprawia się według zupełnie absurdalnych zasad. 

Praca nad spektaklem przebiega dwutorowo: oprócz prób teatralnych i ruchowych, dzieci uczestniczą w warsztatach integracyjnych, poświęconych partycypacji, tolerancji i równości. Scenariusz przedstawienia powstaje na bazie warsztatów, improwizacji i kontekstów literackich. Wspólnie przechodzimy kolejne etapy wtajemniczenia: od wyspy, państwa-miasta, przez współpracę, do tytułowego Piccolo Coro, w którym pobrzmiewa skojarzenie z popularnym w latach 80. i 90. w Polsce dziecięcym chórem Piccolo Coro dell’ Antoniano, który zasłynął własną wersją przeboju Michaela Jacksona „We are the world”, jednego z najbardziej znanych singli charytatywnych. 

Piccolo Coro dell’Europa jest opowieścią o świecie widzianym z perspektywy dziecka, które potrafi go ocenić, a następnie wykreować na nowo we własnym imieniu. To poruszająca historia o współpracy i wytrwałości, zrealizowana w konwencji zabawy i z dużym poczuciem humoru. Opowieść osadzona w świecie dziecięcych fantazji i zaskakującej pomysłowości, które pozytywnie pobudzają i inspirują zarówno aktora, jak i widza.

 Dorosłych zapraszamy do obserwacji procesu powstawania na scenie dziecięcego parlamentu („Małego Europejskiego Chóru”), który wypowie swoje racje, stając się jednocześnie krzywym zwierciadłem politycznych dyskusji. 

Dla dzieci spektakl jest atrakcyjną formą wspólnej zabawy poprzez bezpośredni udział w świecie rówieśników-aktorów. Jest impulsem motywującym do rozpoczęcia własnej gry/zabawy światem dorosłych.

 BILETY:
normalny - 20zł
ulgowy - 15zł
bilet rodzinny 2+1 - (dwoje dorosłych i jedno dziecko) - 40zł (każde kolejne dziecko w ramach biletu rodzinnego - 10zł)

Teatr Łaźnia Nowa
os. Szkolne 25
www.laznianowa.pl 
Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

Tagi: teatr