Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: wtorek, 19 sierpnia 2014, 19:05:23
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Patronaty » Od września rusza Sądecki Festiwal EKOlokalny

Od września rusza Sądecki Festiwal EKOlokalny

Od 16 września 2014 r. rusza II edycja Sądeckiego Jarmarku EKOlokalnego. W tym roku wydarzenie przyjmie formę dwutygodniowego festiwalu podczas, którego nie zabraknie atrakcji dla dzieci i młodzieży z Nowego Sącza. Już teraz zapraszamy jednak wszystkich mieszkańców miasta i przybyłych gości.

Ubiegłoroczna jednodniowa inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem Sądeczan, dlatego stowarzyszenie Humaneo w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Dla Miasta zdecydowało się zorganizować kolejną i szerszą odsłonę wydarzenia.

Impreza odbędzie się w Tygodniu Zrównoważonego Rozwoju. Od 16 września niemal codziennie będą odbywać się różnorodne eko eventy, głównie skierowane do dzieci i młodzieży z nowosądeckich szkół (przedszkola, podstawówki, gimnazja). Całość zwieńczy ekologiczna feta na płycie rynku, która odbędzie się 28 września.

W programie m.in.: „Rozdmuchać smog” – czyli performatywna akcja plenerowa dla najmłodszych, inaugurująca festiwal; „Moda na eko” – eko lekcja w szkołach; „Droga na szczyt” – mini targi ekologiczne połączone z rekreacją dla uczniów z podstawówek i gimnazjów; „Spotkanie z EKO książką” – plenerowa akcja przybliżająca  przedszkolaków do tematyki eko za pośrednictwem bajek i opowiastek edukacyjnych; „Rowerem przez świat” – opowieści cylistyczne podróżników rowerowych; „Zielone kino” – dzień z ekologicznym kinem dla młodzieży; „Sprzątanie świata” – akcja oczyszczania przyrzecznych, sądeckich terenów; „Jak nie rzucać grochem o ścianę” – szkolenie dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i klas I – III z zakresu edukacji ekologicznej; „EKO konkurs” – konkurs o tematyce ekologicznej przeprowadzony za pośrednictwem platformy e- learningowej skierowany dla chętnych uczniów z sądeckich szkół podstawowych i gimnazjów; „Finał – II Sądecki Jarmark EKOlokalny” – konkursy, zabawy, występy, stoiska na rynku głównym.

Więcej na stronie: http://jarmarkekolokalny.pl/

Sądecki Festiwal EKOlokalny jest finansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: