Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: czwartek, 11 lipca 2013, 11:31:15
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Patronaty » Muzeum kart do gry w Małopolsce?


Udostepnij na Facebooku

Muzeum kart do gry w Małopolsce?

Portal odkryjmalopolske.pl pomaga panu Andrzejowi Rzepkowskiemu i włączył się do szukania miejsca w Małopolsce do stworzenia Muzeum kart do gry!

Pan Andrzej od ponad 35 lat kolekcjonuje karty do gry i wszelkie przedmioty związane graficznie lub tematycznie z kartami, jak pocztówki, plakaty, obrazy, drzeworyty, serwisy, popielniczki, exlibrisy, etykiety, znaczki, jednym słowem wszystko. Obecnie w swoim zbiorze ma około 2000 talii, około 15000 kart (rewersów) zróżnicowanych tematycznie, około 1300 pocztówek, około 100 plakatów i grafik i około 1000 przedmiotów „karcianych”.

Od chwili, gdy jego zbiór przekroczył 1000 talii zamierzeniem pana Andrzeja stało się utworzenie muzeum kart i pod tym kątem kształtowałem swój zbiór. Niestety jak na razie jego plany, przede wszystkim z powodu braku odpowiedniego pomieszczenia, nie miały szans na realizację. Zwracał się z propozycją stworzenia muzeum do władz miejskich Zakopanego, Szczyrku, Krynicy i innych turystycznie atrakcyjnych miejsc. Oczywiście władze miast bardzo chętnie widziałyby na swoim terenie taką placówkę i obiecały wszelką pomoc i promocję, jednak nie miały możliwości lokalowych, co było warunkiem nawiązania współpracy.

Dlatego też wspólnie z panem Andrzejm zwracam się do wszystkich z pytaniem o znajomość znajomość obiektów, które mogłyby stać się takim „przybytkiem” kart do gry i karciarzy. Małopolska jest bardzo interesującym krajoznawczo regionem pełnym wszelakich atrakcji turystycznych a muzeum kart do gry doskonale wpisałoby się w mapę wartych zwiedzenia miejsc Małopolski.

Wszystkie osoby, które widziałby możliwość powstania takiego muzeum na terenie Małopolski lub mógłby wskazać obiekt i kontakt celem nawiązania współpracy z jego właścicielem (gospodarzem) prosimy o kontakt z redkacją lub panem Andrzejem Rzepkowskim. 

Andrzej Rzepkowski - pikaro@op.pl

Redkacja - redkacja@odkryjmalopolske.pl / 512 003 235

Karty i pocztówki z kolekcji Pana Andrzeja:

Udostepnij na Facebooku
Tagi: patronat
 

 Zobacz jeszcze na: