Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: poniedziałek, 10 listopada 2014, 18:44:35
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Mój przyjaciel i jego świat – konkurs plastyczny

Mój przyjaciel i jego świat – konkurs plastyczny

Już 6 grudnia na Małej Scenie tarnowskiego teatru odbędzie się prapremiera spektaklu “Mój pierwszy teatr” na podstawie powieści „Bunt” Władysława Reymonta. Z tej okazji teatr zaprasza do udziału w konkursie plastycznym najmłodszych miłośników teatru.

Fot. Anna Adamiak

„Bunt” to ostatnia powieść Reymonta, wydana w 1924 roku, która przez kilkadziesiąt lat była zapomniana. Dopiero w 2004 roku przypomniano czytelnikom tę historię o buncie zwierząt przeciwko człowiekowi.
- Zawarte w “Buncie” elementy baśniowe skłoniły mnie do zaadoptowania jej dla najmłodszych. Nie bez powodu spektakl o charakterze interaktywnym przygotują aktorzy mający już doświadczenie z dziećmi, czyli tacy którzy są rodzicami a nawet dziadkami – mówi Jakub Porcari dyrektor artystyczny Solskiego.

Konkurs plastyczny, podobnie jak spektakl, skierowany jest do najmłodszych miłośników teatru, czyli dzieci w wieku od 3 do 8 lat.

Zapraszamy dzieci do nadsyłania prac, które przedstawiają zwierzęta, te które znają z domu, które są ich przyjaciółmi, albo te o których marzą i umieścić je w świecie, którego pragną lub do którego zwierzęta tęsknią.

Technika wykonania prac – płaskie formy rysunkowe lub malarskie (np.: ołówek, akwarela, kredki, wycinanki). Format maksymalny B1, czyli 100 cm x70 cm. W konkursie mogą brać udział dzieci w wieku od 3 do 8 lat. Prace powinny być czytelnie podpisane na odwrocie, przez autora lub autorów i zawierać dane kontaktowe opiekuna. Termin nadsyłania prac mija 15 listopada 2014 roku. Najciekawsze prace zostaną wystawione na ścianach foyer teatru.

Zgłoszenia należy przesłać na adres: Teatr im. Ludwika Solskiego ul. Mickiewicza 4, 33-100 Tarnów lub dostarczyć bezpośrednio do działu promocji. Informacje o konkursie pod nr tel. 14 688 32 87 lub promocja@teatr.tarnow.pl.

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: