Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 27 marca 2013, 9:48:18
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Mistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu zakończone

Udostepnij na Facebooku

Mistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu zakończone

W niedzielę zakończyły się Mistrzostwa Polski 17 - 18 lat w pływaniu, zorganizowane na nowym basenie krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Zawody zakończyły się organizacyjnym sukcesem, nowy basen sprawdził się na zawodych wysokiej rangi oraz sportowym, gdyż na zawodach padło wiele wartościowych wyników.

Najbardziej wyróżniającymi się pływakami zawodów była Donata Kiljańska z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, która zdobyła 5 medali. Kiljańska wygrała na 400m stylem dowolnym (4:10.85), 800m stylem dowolnym (8:41.63) i 400m stylem zmiennym (4:45.20). Srebrne medale dały jej dobre występy na 100 i 200m stylem motylkowym (1:01.62 oraz 2:15.37).

Wśród mężczyzn najwięcej medali zdobył zawodnik MKP Szczecin Paweł Furtek. Dwa złota za 400 i 1500m (3:47.16 15:13.61)  i dwa brązy za 200m stylem dowolnym (1:49.58) i w sztafetę 4x200m stylem dowolnym.

Na zawodach świetnie wypadli pływacy z małopolskich klubów. W klasyfikacji medalowej zawody zdominował klub Unii Oświęcim (15 medali) wyprzedzając Kornera Zielona Góra i KSZO Ostrowiec (po 5 medali).

Wojciech Wojdak z BOSiRu SP Brzesko pobił rekord Polski 17 latków. Dystans 400m stylem dowolnym przepłynął w czasie 3:47.68, za co zdobył srebrny medal.

Krakowianin, Jerzy Twarowski zdobył tytuł najlepszego zawodnika mistrzostw w stylu motylkowym, za złoto na 200m (1:56.60) i złoto na 100m (53.36).

Wśród kobiet aż 6 medali zdobyła Joanna Szczepanik z Unii Oświęcim wygrywając na dystansie 50, 100 i 200m stylem motylkowym (27.61, 1:00.70, 2:13.20), w sztafecie 4x100 i 4x200m stylem dowolnym i będąc drugą w sztafecie 4x100m stylem zmiennym.

Podsumowując, zawody były niezwykle udane, a udana organizacja rodzi nadzieję, że ważne zawody pływackie wkrótce znowu zawitają do stolicy Małopolski.