Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 31 października 2012, 3:38:57
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Milionowy turysta w Kopalni Soli w Wieliczce

Milionowy turysta w Kopalni Soli w Wieliczce

30 października Kopalnia Soli w Wielicze powitała milionowego turyste w 2012 roku. Okazał się nim Dmitrij Durov z Rosji. Do Wieliczki trafil podaczas podroży z rodziną do Niemiec. 

Milionowego turystę roku 2012 powitali Kajetan d’Obyrn, prezes Kopalni Soli „Wieliczka”, Marian Leśny, prezes Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna oraz reprezentacyjna orkiestra górnicza. Były fanfary, brawa i gratulacje. – Dwa lata temu milionowego gościa podejmowaliśmy w grudniu, rok temu – w listopadzie, w tym zaś doczekaliśmy się go już w październiku – mówił prezes d’Obyrn. – Nie będzie zatem nadużyciem stwierdzenie, że podziemna Wieliczka jest jedną z najbardziej znanych na świecie turystycznych atrakcji i najliczniej odwiedzaną na świecie kopalnią – milion zwiedzających świadczy o tym najlepie.

Milionowy turysta otrzymał pamiątkową rzeźbę symbolizującą milion solnych kryształów autorstwa wielickiego górnika Jana Banasia,  wybierze swoją nagrodę spośród licznych kopalnianych atrakcji - Bal Sylwestrowy, Koncert Noworoczny, dowolna forma zwiedzania zabytkowej Kopalni (m.in. Trasa Górnicza, Podziemna Eskapada, Poznaj kopalnię nocą, Odkrywamy Solilandię, szlak pielgrzymkowy „Szczęść Boże”). Ponadto będzie mógł skorzystać z tygodniowych wczasów zdrowotnych łączących kojące noclegi pod ziemią z wypoczynkiem w pokojach gościnnych w Młynie Solnym i zabiegami kosmetologicznymi na powierzchni lub spędzić weekend w eleganckim Hotelu Grand Sal. 

Źródło: http://www.kopalnia.pl/

 

Zobacz naszą galerię zdjęć z Kopalni Soli w Wielicze:

Kaplica św. Kingii  » Click to zoom ->

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!Zobacz również:

    Przepraszamy, nie znaleziono dokumentów spełniających te kryteria.

 

 Zobacz jeszcze na: