Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 10 lipca 2013, 12:52:47
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Letnie bazArty w MOCAKu

Letnie bazArty w MOCAKu

Zapraszamy na pierwszy letni bazArt, który odbędzie się 6 lipca w godz. 12–16.

Przynieście swoje rośliny, nasiona, drzewka i krzewy i wymieniajcie się nimi z innymi! Jeśli podarujecie Muzeum roślinkę, otrzymacie w zamian mocakową doniczkę, a zebrane w ten sposób sadzonki zazielenią jeden z zabłockich skwerów.

Coś dla ciała i ducha

Oprócz wspólnego malowania doniczek i sadzenia roslin, czekać będzie na Was poczęstunek w podcieniach MOCAK-u. Będziecie mogli odpocząć na wygodnych leżakach przy dźwiękach muzyki.

Pomagamy zwierzakom!

W czasie bazArtu przeprowadzimy także zbiórkę karmy i zabawek dla szczeniąt i kociąt z krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

Program dnia

godz. 12 – wymiana sadzonek

godz. 13 – hydePARK – panel dyskusyjny na temat hodowli roślin i zakładania miejskich ogródków. Wśród gości między innymi: Zosia Kerneder – inicjatorka ogródka na dachu bloku i konserwator sztuki w MOCAK-u, Jarosław Tabor – pracownik Wydziału Kształtowania Środowiska UMK, ogrodnik i obrońca drzew, Karol Kurnicki – socjolog, doktorant UJ, Łucja Piekarska-Duraj z akcji Dzieło Działka, Tomasz Baluś - dziennikarz obywatelski, twórca portalu NaszaKalwaria.pl, zaangażowany w budowę społeczeństwa obywatelskiego, współorganizator akcji Wielkiego sadzenia - "Zabij smoga nad Krakowem", Piotr Klepacki - etnobotanik i pomysłodawca akcji Pies Ogrodnika.

godz. 14 – oprowadzanie po wystawie Ekonomia w sztuce

godz. 15 – Zwierzęta w sztuce Piotra Lutyńskiego – artysta opowie o swojej wystawie Terytorium i o tym, jak pracuje ze zwierzętami

godz. 16 – wspólne sadzenie na Zabłociu zebranych podczas akcji roślinek połączone z warsztatem prowadzonym przez Piotra Klepackiego (Pies ogrodnika)

BazArty są wydarzeniem towarzyszącym wystawie Ekonomia w sztuce, która porusza problem relacji pomiędzy pieniądzem a sztuką. Jednym z motywów przewodnich wystawy jest banknot. BazArty przewrotnie z niego rezygnują. Sugerują, że życie bez pieniędzy mogłoby być możliwe. Bezgotówkowe targi wymienne odbędą się w okresie wakacyjnym w MOCAK-u w czterech odsłonach. Oprócz sadzonek będziemy wymieniać się książkami (28.7), ubraniami (10.8) i przetworami (21.9). Każdy będzie mógł przynieść swoje „skarby” i wymienić je na coś innego. Zapraszamy!

źródło: http://www.mocak.pl/

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: