Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: czwartek, 07 listopada 2013, 11:18:46
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Gra rodzinna oraz finisaż wystawy w MHK

Gra rodzinna oraz finisaż wystawy w MHK

 

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa informuje, że 11 listopada br. otwarty będzie oddział muzeum w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35.

W tym dniu odbędzie się finisaż wystawy "W nurtach historii. W 200. rocznicę śmierci księcia Józefa Poniatowskiego". Finisaż rozpocznie sie o godz. 12.00 oprowadzeniem po wystawie przez jej kuratora Leszka Sibilę.

O godz. 13.00 muzeum zaprasza rodziców z dziećmi na grę rodzinną zatytułowaną "Książe Pepi w Krakowie". O godz. 15.00 proponuje krótką formę teatralną pt. "Książe i poetka" według scenariusza i w reżyserii Witolda Ślusarskiego. Wystąpia aktorzy Teatru Ludowego Barabara Szałapak i Bartosz Tryboń. 

Książe Pepi w Krakowie

Gra przeznaczona jest dla rodzin.  Nagrody otrzymują wszyscy uczestnicy zabawy (drobne upominki w postaci wydawnictw i gadżetów muzealnych, dla rodziny, która w najkrótszym czasie poprawnie wykona wszystkie polecenia otrzyma nagrody książkowe). 

Gra rozpocznie się w Baltazara Fontany, gdzie zgromadzonych uczestników powita dama z epoki, która w krótkim wstępie przedstawia powód swej wizyty w tym miejscu. Dama poprosi  zgromadzonych, aby pomogli wrócić jej do swoich czasów, czasów kiedy to w Krakowie przebywał książę Józef Poniatowski a samo miasto cieszyło się wolnością, a wszyscy jego mieszkańcy z radością wymawiali nazwisko księcia. Aby pomóc tajemniczej damie rodziny biorące udział w grze muszą odpowiedzieć na pytania, zagadki, rebusy, odnaleźć zagubione przedmioty. Dlatego też tajemnicza dama na początku rozda wszystkim drużynom zalakowane koperty, w których znajdą pytania.

Pytania, zagadki, rebusy będą dotyczyły postaci księcia Józefa Poniatowskiego i  jego wizyt w Krakowie.

Szczegółowe informacje na stronach www.mhk.pl. Osoby chcące wziąć udział w grze powinny zapisać się w Centrum Obsługi Zwiedzających, nr. tel. 012 426-50-60, lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres info@mhk.pl. Wstęp do muzeum bezpłatny.

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!