Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: sobota, 30 maja 2015, 13:36:29
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Żywieckie Questy (informacja gościnna)

Żywieckie Questy (informacja gościnna)

Informacja nie dotycząca bezpośrednio Małopolski ale jakże pięknego regionu położonego w sąsiedztwie.

 Aplikacja mobilna Żywieckie Questy proponuje turystom zwiedzanie terenów żywiecczyzny w nowoczesny i interesujący sposób. Questy, czyli wierszowane zagadki, prowadzące użytkownika po poszczególnych atrakcjach okolicy, dostarczają mnóstwa rozrywki oraz wiedzy na tematy związane z regionem. Żywieckie Questy zawierają zadania związane z gminą Łękawica, Gilowice, Ślemień oraz Świnna, które są malowniczo położone w otoczeniu pasm górskich - to tutaj właśnie rozciąga się Beskid Mały i Beskid Żywiecki.

 Amatorzy aktywnego zwiedzania mają do wyboru cztery questy o zróżnicowanej tematyce. Po gminie Ślemień poprowadzi nas quest „Jak to w państwie ślemeńskim bywało”, Świnnę zwiedzimy „Spacerem po zboczach Łyski”, „W drodze do zamczyska” zapoznamy się z terenami gminy Łękawica, a wraz z questem „W sercu Rychwałdu” poszukamy tajemnic gminy Gilowice.

Każda gra questowa składa się z kilku etapów, zawierających zadania. Odnalezienie właściwej lokalizacji oraz rozwiązanie zagadki wiąże się z przejściem do następnego etapu. Za rozwiązanie wszystkich zagadek i ukończenie questu użytkownik zdobywa nagrodę – dyplom, który może udostępnić swoim znajomym. Przy każdym queście podana jest jego długość oraz szacowany czas przejścia. Aplikacja wyświetla także jego początek, nie ma zatem żadnego problemu z odnalezieniem właściwej drogi do punktu startu. Także w trakcie zabawy wykorzystywana jest technologia GPS, dzięki której użytkownik widzi nie tylko swoje położenie, ale też jest informowany o dotarciu do punktu docelowego, w którym czeka na niego zadanie. Uczestnik zabawy może także podejrzeć położenie questów na mapie lub wybrać daną pozycję z listy.

 Aplikacja zawiera także planer, do którego użytkownik może dodać interesujące go treści. „Żywieckie Questy” do prawidłowego działania nie wymagają połączenia z internetem. Łączoność jest potrzebna jedynie do przeprowadzenia aktualizacji. Mobilne questy zostały stworzone na urządzenia z systemem iOS oraz Android.

 Więcej informacji: http://zfr.beskidy.org.pl/projekty/aplikacje/mobilne-questy/

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!Zobacz również:

    Przepraszamy, nie znaleziono dokumentów spełniających te kryteria.

 

 Zobacz jeszcze na: