Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: czwartek, 22 sierpnia 2013, 9:32:50
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Zbiórka pamiątek z okresu powstania styczniowego

Zbiórka pamiątek z okresu powstania styczniowego

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, wpisując się w program wydarzeń upamiętniających 150. rocznicę powstania styczniowego, organizuje od 1 lipca do 30 sierpnia 2013 akcję zbierania pamiątek dotyczących historii Krakowa i jego mieszkańców z okresu powstania styczniowego.

W związku z tym zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich osób posiadających takie pamiątki osobiste jak fotografie, dokumenty, druki urzędowe, przedmioty codziennego użytku, wspomnienia oraz korespondencję związaną z tym okresem o przekazanie ich lub wypożyczenie Muzeum Historycznemu Miasta Krakowa.

Jeśli zdecydują się Państwo na ich przekazanie, zapewniamy o należytym ich potraktowaniu, zgodnie z wszelkimi obowiązującymi zasadami i przepisami muzealnymi. Te zaś pamiątki, które zechcecie Państwo zatrzymać, będziemy archiwizować i zwracać właścicielom.

Najbardziej wartościowe pamiątki chcemy zaprezentować w Sali Baltazara Fontany w Pałacu Krzysztofory w dniach 7–8 września br. podczas XXXI Europejskich Dni Dziedzictwa. Apelujemy do Państwa o wsparcie naszej akcji.

 

Kontakt z koordynatorami zbiórki:

Piotr Hapanowicz, dr Walery Bubień

Pałac Krzysztofory

Rynek Główny 35 31-011 Kraków

tel. 012 422-15-04,

email: edukacja@mhk.pl

Od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–16.00

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: