Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 10 lipca 2013, 12:49:55
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Zakopane: rusza kino pod gołym niebem!

Zakopane: rusza kino pod gołym niebem!

Dzisiaj startuje największy wakacyjny festiwal filmowy Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane. Przez 2 miesiące w Zakopanem i Sopocie będzie można oglądać za darmo dobre filmy w kinach pod gołym niebem, Projekcje odbywać się będą codziennie, a  w weekendy miasta połączy też specjalny filmowy pociąg.

Każdego dnia w niepowtarzalnych projekcjach na Molo i Równi Krupowej może uczestniczyć ponad 1000 osób. Początek seansów tuż po zachodzie słońca. Wstęp na pokazy jest bezpłatny.


Widzowie na pokazach, fot. http://orangekinoletnie.wp.pl

W poniedziałki letnie kino zaoferuje obrazy z cyklu "Kino pozytywnej energii". Będą to m.in.: francuska komedia "Nietykalni", "Zakochani w Rzymie" Woody'ego Allena czy "Mamma Mia!" z Meryl Streep. We wtorki organizatorzy polecają cykl "Made in Poland" i m.in. obrazy "Jesteś Bogiem" czy "Sęp". Środa będzie dniem mega hitów (m.in. "Mroczny Rycerz powstaje" oraz "Magic Mike" z Channingiem Tatumem), a w czwartek widzowie oglądać będą filmy z kanadyjskim aktorem Ryanem Goslingiem. Z kolei w piątki na ekranach zagoszczą amerykańskie hity, w tym oscarowa "Operacja Argo" Bena Afflecka oraz "Django" Quentina Tarantino. Soboty przebiegać będą pod znakiem wielkich historii miłosnych; widzowie zobaczą m.in. "Romeo i Julię" z Leonardo Di Caprio i "Annę Kareninę" z Keirą Knightley. Na niedzielę organizatorzy zaplanowali cykl filmów opowiadających o kobietach: w jego ramach będzie można zobaczyć m.in.: "Jedz, módl się i kochaj" z Julią Roberts, francusko-libański "Karmel" oraz "Fridę". 

Festiwal Orange Kino Letnie organizowany jest już po raz szósty. Podobnie jak w ubiegłych latach, zaplanowano również pokazy w specjalnych pociągach PKP Intercity, kursujących w weekendy między Tatrami a Bałtykiem. W mobilnej sali kinowej przez całą podróż wyświetlane będą hity kinowe ostatnich lat. Przygotowano też Plebiscyt Publiczności na Najlepszy Film Festiwalu. Wśród głosujących rozlosowane zostaną nagrody, wśród nich tablety i smartfony.

Strona organizatora: http://orangekinoletnie.wp.pl

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: