Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: wtorek, 16 czerwca 2015, 23:10:11
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Zagospodarowanie Zalewu Bagry - projekt obywatelski

Zagospodarowanie Zalewu Bagry - projekt obywatelski

Zalew Bagry już od 60 lat jest przewidziany do zagospodarowania na cele rekreacyjno-wypoczynkowe. Posiadał projekty i koncepcje zagospodarowania do dziś nie zrealizowane. Mimo to cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Krakowa szczególnie w miesiącach letnich kiedy można korzystać ze zbiornika wodnego w upalne dni.

To największy i najbliższy centrum zbiornik otoczony terenami zielonymi będącymi własnością miasta. Działają tam podmioty, których oferta sportowo-rekreacyjna kierowana jest do mieszkańców Krakowa przez cały rok. Urok tego miejsca, jego potencjał od lat dostrzegają Ci którzy tam przebywają. Dogodny dojazd powoduje iż przybywa tam coraz liczniejsza liczba zwolenników wypoczynku. Przyczyniło się do tego miedzy innymi budowa linii tramwajowej na Mały Płaszów wraz z nowym układem komunikacyjnym. Planowane oddanie we wrześniu 2015 roku estakady tramwajowej wraz ze ścieżką rowerową łączące ulicę Wielicką - Lipską przebiegającej tuż przy zachodniej stronie zalewu umożliwi szybszy i lepszy dostęp w rejon Bagrów. Budowa ciągu pieszo-rowerowych wokół zbiornika, oświetlenia, małej architektury i infrastruktury sportowej pozwoli aby ten urokliwy zakątek w środku miasta był atrakcją dla mieszkańców całego Krakowa o każdej porze roku. Zalew Bagry jedyne takie miejsce w Krakowie i powinien się stać jego wizytówką.


Przedmiotem zgłoszonego Projektu jest zagospodarowanie terenów wokół Zalewu na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, uporządkowanie terenów zielonych, budowy i remontu ciągów pieszych, oświetlenia oraz małej architektury. Szczegółowy zapis dotyczy:

1. Uporządkowania terenów zielonych oraz linii brzegowej zbiornika (wykaszanie traw, usunięcie samosiejek, likwidacja dzikich wysypisk śmieci, gruzu i ziemi) rekultywacji zniszczonych zieleńców i zabezpieczenia obszaru przed zniszczeniem.

2. Realizacji projektu zagospodarowania terenu zielonego przy zalewie Bagry w Krakowie zgodnie z opracowanym projektem dla obszaru ul. Kozia/Łanowa działki nr. 336/1, 145/1, 341/1, 338/7, 492/2, 339/4, 282/1 obreb 28 Podgórze. Budowa alejek, oświetlenia, małej architektury, sanitariatu. Remont istniejących ciągów pieszych. Urządzenie plaży.

3. Remontu istniejących ciągów pieszych w rejonie zbiornika (rejon Plaża Bagry, Hornu oraz odcinek od ulicy Grochowej do przystani AZS Bagry)

Szacunkowy kosztorys: 2 990 000 zł


Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!Zobacz również:

    Przepraszamy, nie znaleziono dokumentów spełniających te kryteria.

 

 Zobacz jeszcze na: