Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: piątek, 20 czerwca 2014, 10:55:15
Autor: admin
Home » Menu Główne » Do poczytania » Różności » Z Małopolski na Mazury czyli... wakacje na pojezierzu.

Z Małopolski na Mazury czyli... wakacje na pojezierzu.

Szukacie ciekawego miejsca na zbliżające się wakacje? Ciekawą alternatywą dla zagranicznych wyjazdów lub pobliskich wypadów mogą być wczasy na Pojezierzu Iławskim. Z dala od zgiełku miasta, w cichym i spokojnym regionie Polski. Centrum tego miejsca jest Ostróda - jedna z najbardziej interesujących mazurskich miejscowości o charakterze turystycznym. Położona jest na Pojezierzu Iławskim, nad Jeziorem Drwęckim. Z Elblągiem łączy ją Kanał Ostródzko-Elbląski. Przez miasto przepływa rzeka o nazwie Drwęca, która jest rezerwatem przyrody. Poza wspomnianym Jeziorem Drwęckim w mieście znajduje się jeszcze kilka innych jezior takich jak Puzy, Sajmino, Smordy, Perskie oraz Górczyn. Zaraz przy granicy Ostródy położone są kolejne jeziora. Ostróda jest tak malowniczym zakątkiem i często nazywana jest Perłą Mazur. Wielokrotnie jej położenie i walory turystyczne zostały docenione, zdobyła ona tytuł nie tylko najbardziej popularnej miejscowości turystycznej, ale także tytuł Letniej Stolicy Warmii i Mazur.

Ostróda jest wyjątkowo wdzięcznym zakątkiem do uprawiania bardzo aktywnej turystyki, a otoczenie lasów i wzgórz morenowych dodaje jej tylko uroku. Ogromnie ciekawą atrakcją Ostródy jest Jezioro Drwęckie, którego część znajduje się w granicach administracyjnych miasta. W najszerszej części jeziora mieści się wyspa. Północna część jeziora, gdzie znajdują się Lasy Liwskie, ma mocno zalesione i wysokie brzegi. Brzegi południowe są niskie oraz bezleśne. Z jeziora możemy wybrać się na wycieczkę kajakiem na jezioro Puzy (przez kanał), a dalej na Szeląg Wielki. Z kolei południowa strona jeziora połączona jest z Smordami i Morlinami. Obszar jeziora mieszczący się w Ostródzie jest wyjątkowo dobrze zagospodarowany. Znajduje się tam wspaniały deptak z ławeczkami prowadzący brzegiem jeziora, jest molo, wyciąg do nart wodnych, przystań jachtowa, a także profesjonalny tor kajakowy znajdujący się po przeciwległej stronie. W tym miejscu urządzona została również wspaniała miejska plaża.

Wybierając się na urlop warto zadbać o noclegi - jednym z ciekawych miejsc na mazurskiej mapie noclegowej są hotele na Mazurach ze strony www.andersgroup.pl, skupione właśnie wokół Ostródy i Olsztyna. Ale nie tylko jeziorami i spa wczasowicz żyje, warto także zwiedzić najciekawsze zabytki - będąc w Ostródzie koniecznie należy zwiedzić zamek pokrzyżacki, w którym zostało urządzone muzeum, kościół św. Dominika Savio, kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, kościół ewangelicki, wieżę Bismarcka, Park Collinsa. Równie ciekawe są jednak także okolice Ostródy. Warto odwiedzić taki zakątek jak Stare Jabłonki z jeziorem Szeląg Mały, rezerwatem przyrody Sosny Taborskie i bunkrami w lesie, z kolei w Durągu można odwiedzić zabytkowy barokowy kościół oraz park podworski. Warte odwiedzenia jest również pobliskie Kajkowo z wczesnośredniowiecznym grodziskiem.

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!Zobacz również:

    Przepraszamy, nie znaleziono dokumentów spełniających te kryteria.

 

 Zobacz jeszcze na: