Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: czwartek, 23 stycznia 2014, 13:43:54
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » XI Salon Książki Krakowskiej

XI Salon Książki Krakowskiej

W środę 29 stycznia o godz. 18.00 zapraszamy do Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35) na kolejne spotkanie z cyklu "Salon książki krakowskiej". Tym razem zaprezentowany zostanie katalog Teatr w Nowej Hucie, towarzyszący czasowej ekspozycji pod tym samym tytułem, udostępnianej w dwóch oddziałach MHK: Kamienica Hipolitów i Dzieje Nowej Huty.

Katalog wystawy Teatr w Nowej Hucie to pierwsze tak szerokie opracowania dotyczące tego zjawiska. Publikacja mieści w sobie teksty badaczy akademickich, ale też praktyków, którzy na co dzień pracują w teatrze i znają jego codzienne (także zakulisowe) życie. Zamieszczone w wydawnictwie opracowania przedstawiają problematykę dotyczącą i czasów historycznych, i współczesności. Ciekawy, napisany lekkim piórem i bogato ilustrowany katalog, doskonale przybliża całokształt dorobku teatralnego Nowej Huty.
W publikacji znalazły się noty do wybranych eksponatów i fotografii z wystawy. Wiele z tych zdjęć publikowanych jest po raz pierwszy.

Udział w spotkaniu wezmą m.in. autorzy artykułów zamieszczonych w katalogu: Maria Klotzer (Teatr Ludowy), prof. Dariusz Kosiński (Instytut Polonistyki UJ) i Karina Janik (MHK).

Spotkanie i rozmowę z autorami poprowadzi Marcin Baran. 

Wstęp wolny.
Zapraszamy!

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: