Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: sobota, 07 lutego 2015, 19:05:21
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Wystawa Kobierce wschodnie z kolekcji Włodzimierza i Jerzego Kulczyckich

Wystawa Kobierce wschodnie z kolekcji Włodzimierza i Jerzego Kulczyckich

Stylowe wnętrze Galerii ponownie ozdabiają antyczne dywany, nadając mu charakter luksusu i wytworności dawnych przedwojennych mieszczańskich domów. Dywany te pochodzą z kolekcji rodzinnej dr. Włodzimierza i dr. Jerzego Kulczyckich ze Lwowa,  z daru Anny Piotrowicz Kulczyckiej. Wielobarwność motywów kwiatowych pozwala zatopić się w tym niezwykłym zimowym ogrodzie sztuki, dając zwiedzającym wytchnienie w ponadczasowej przestrzeni.

Wprowadzenie w tajniki historii kobierców, barwienia i technik kobierniczych dla zainteresowanych w cenie biletu. Można tu nauczyć się wiązania różnego rodzaju węzłów dywanowych na zaimprowizowanym krośnie tkackim.

Dzieci z pomocą dywanu fantazji zostaną wprowadzone w świat wschodnich bajek: o dżinach zamkniętych w dzbanach, o księciu który nauczył się tkać dywany, o leniwym synu tkacza, którego mędrzec nauczył rozumu i wielu innych.

Zapraszamy też grupy szkolne i przedszkolaków (po wcześniejszym ustaleniu terminu) na dostosowane do wieku słuchaczy spotkania przybliżające tematykę kobierniczą. Dla najmłodszych bajki i rozwiązywanie zagadek z wyszukiwaniem motywów zwierząt w dywanach.

Prosimy umawiać się pod nr  tel. 18 20 129 36 w godzinach otwarcia Galerii.

Oprowadzanie i spotkania z grupami w każdym dniu zwiedzania od godz. 9:00 do 15:00 prowadzone przez Urszulę Radwańską, opiekunkę kolekcji.

28 stycznia – 29 marca 2015

Galeria Sztuki im. W. i J. Kulczyckich

filia Muzeum Tatrzańskiego

Zakopane, Droga na Koziniec 8

Więcej na: www.muzeumtatrzanskie.pl

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: