Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: piątek, 20 grudnia 2013, 14:08:51
Autor: admin
Home » Menu Główne » Co zwiedzać? » Relacje » Wschód słońca na Babiej Górze

Wschód słońca na Babiej Górze

Relacja ze wschodu słońca na Babiej górze autorstwa zaprzyjaźnionego fotografa Michała Sośnickiego 

Pobudka o 2.15 - 3.15 jestem na Krowiarkach. Parking który w piękne weekendy pęka w szwach, tym razem świeci...pustkami. Moje auto jest jedyne. No tak... pora jakaś dziwaczna:)
Ruszam w stronę Sokolicy, a przede mną dwoje turystów. Idzie się przyjemnie, spokojnie, nie wieje, nie pada... Po cichu liczę na fotograficzne chmurki na Babiej... Na Sokolicy jestem o 4. Pięknie widać oświetlony Kraków, Skawinę i Nowy Targ. Gwiazdy świecą, więc zapowiada się piękny poranek:)
Kilkadziesiąt metrów za Sokolicą zaczyna wiać... Przy Kępie nadchodzą chmury w których widoczność spada do zaledwie kilku metrów... Przy Gówniaku wieje już tak, że ledwo można iść. Przez chwilę nawet myślę o odwrocie ale decyduję się iść dalej... Bardzo się cieszę że na Diablaku jest murek ochronny gdyż gdyby nie on - minąłbym wierzchołek nie zauważając go...
O 5.15 wraz z dwójką napotkanych wcześniej turystów, jesteśmy na szczycie. Siadam za murkiem - osłaniając się przed wiatrem. Na kilka sekund widać Zawoję, Kraków i znów widoczność spada do kilku metrów... I tak "wkoło Macieju".
Już wiem że jeśli będzie widać wschód słońca, to na zrobienie zdjęcia będę miał ułamki sekundy... I tak właśnie jest. Mam przygotowany aparat na statywie (obłożony kamieniami bo tak wieje że chce go przewrócić...). Fotografuje się bardzo ciężko bo wężyk spustowy przymarza, obiektyw paruje co chwilę (co widać na fotografiach...). Kolory, struktura chmur, co chwilę było inaczej. Warunki bardzo trudne ale myślę że mimo tych niedoskonałości - naprawdę było warto!!!


O autorze: Michał Sośnicki jest rodowitym krakowianinem, od kilku lat mieszkającym w Zawoi. Fotografuje od 6 lat. Absolwent Kursu Fotografii Artystycznej Zbyszka Pozarzyckiego w Krakowie. Tematem przewodnim jego prac jest krajobraz, pejzaż oraz architektura - głównie drewniana. Stara się fotografować wyjątkowe, magiczne momenty w ukochanych górach. Często pokazuje świat nieco inaczej... 

Galeria autorska na naszym portalu >>>

Strona internetowa autora:  www.sosnicki.cba.pl 

Blog autora www.sosnicki.blogspot.com


Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

Tagi: relacje