Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: poniedziałek, 04 kwietnia 2016, 21:30:58
Autor: admin
Home » Menu Główne » Zdjęcia » Galerie autorskie » Wiktor Baron


Udostepnij na Facebooku

Wiktor Baron

1. Jakie jest Pana ulubione miejsce w Małopolsce i dlaczego?

Mam kilka ulubionych miejsc w Małopolsce, ale najbardziej lubię Beskid Wyspowy oraz Gorce. Szlak od Tymbarku do Rabki Zdroju przez Mogielicę, Jasień, Kudłoń oraz Turbacz pokonuję, jeśli pozwala mi czas, każdego roku.  Trasa jest jest jedną z najładniejszych w Beskidach, a jest stosunkowo mało uczęszczana ( z wyjątkiem odcinka Turbacz-Rabka). O każdej porze roku zachwyca majestatem gór, kolorytem lasów i dzikością przyrody - niestety w nielicznych już odstępach.  Do niezapomnianych wrażeń zaliczam spotkania z dziką zwierzyną, a także  noclegi przy ognisku w "Bacówce Skalne".  Nie mogę również nie wspomnieć  o Pieninach Małych  i Bazie Namiotowej SKPB z  Łodzi pod Wysoką, gdzie  wykonałem wiele pięknych zdjęć.

2. Jakie miejsce zawsze chciał Pan zobaczyć, ale jeszcze nie miał okazji?

W Małopolsce nie ma takiego miejsca, ponieważ w tym rejonie w dzieciństwie spędzałem wszystkie wakacje, a przez krótki okres (trzy lata) mieszkałem w Jaworznej koło Limanowej.  Natomiast w innych rejonach świata  chciałbym zwiedzić   łańcuchy  górskie Karpat Wschodnich i Południowych. Marzeniem moim jest  zwiedzanie gór Kaukazu w połączeniu ze wspinaczką na Elbrus.

3. Czy jest coś co szczególnie Cię fascynuje w Małopolsce?

Na pewno przepiękne krajobrazy. Niezwykle urokliwe są też galicyjskie miasteczka,  które obecnie odzyskują, dzięki renowacjom, swoje prowincjonalne piękno. Również miejscowy folklor oraz życie zgodne z chrześcijańskimi wartościami. Zachwycające są również drewniane budowle sakralne, zarówno katolickie jak i łemkowskie.

4. Co jest dla Pana najważniejsze w fotografii?

Fotografia jest dla mnie metodą chwytania chwil na gorąco i zatrzymywania tego niepowtarzalnego momentu istnienia. 

5. Czy ma Pan jakieś ulubione zdjęcie związane z Małopolską?

Tak, jest to zdjęcie zachodu słońca na Maciejowej. Po kilku dniowej wędrówce w deszczu ze śniegiem nagle się wypogodziło i ukazał się przepiękny widok polan gorczańskich skąpanych wieczornym światłem . Nie zapomnę tego do końca życia. 


*Wiktor Baron fotografią zajmuje się amatorsko od kilku lat. Przede wszystkim fotografuje krajobrazy, a w szczególności górskie. Wszystkie zdjęcia wykonuje podczas wielotygodniowych wycieczek z plecakiem i namiotem na pieszo. Uważa, że jest to najlepszy sposób aby poznać dany region i ukazać go na fotografiach.

Strona internetowa:

http://baronphotography.eu/

E-mail:

wiktor.baron@o2.pl

Galeria

Udostepnij na Facebooku

 

comments powered by Disqus
 
 

 Zobacz jeszcze na: