Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: poniedziałek, 07 kwietnia 2014, 22:14:29
Autor: admin
Home » Menu Główne » Co zwiedzać? » Weekendowe » Weekend w Krakowie

Weekend w Krakowie

Kraków – stolica małopolski, dawna stolica naszej pięknej ojczyzny. To, że warto zwiedzić Wawel i Sukiennice będąc w mieście, w którym tradycja styka się z życiem studenckim i nocną zabawą, chyba nikomu mówić nie trzeba. Weekend spędzony w Krakowie na pewno nie będzie nudny, jeden dzień można poświęcić na odwiedziny tych miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć przy pierwszej wizycie w Krakowie a drugi, na włóczęgę po mieście i napawanie się jego cudowną atmosferą. Co ciekawego ma Kraków do zaoferowania?

Kopiec Kościuszki, warto odwiedzić jeżeli nie ze względu na uhonorowanie pamięci Naczelnika to po to, by podziwiać panoramę widoczną z jego szczytu. Przedsmak pięknych widoków można zobaczyć na stronie domowej Kopca. Pomnik został zbudowany na wzgórzu bł. Bronisławy, na Zwierzyńcu a trwało to trzy lata, od 1820 do 1823. Kopiec Kościuszki to tylko jeden z czterech kopców w Krakowie. Pozostałe to Kopiec Józefa Piłsudskiego oraz Kopce Wandy i Kraka. To sprawia, że Kraków króluje w Polsce pod względem ilości kopców. Kopiec Kraka, legendarnego założyciela miasta, to kolejny pomnik z którego szczytu można podziwiać urok Krakowa. By w pełni wykorzystać potencjał atrakcyjnych widoków (nasza galeria >>>) , wycieczkę najlepiej zaplanować w słoneczny i przejrzysty dzień. Dobrą prognozę pogody w Krakowie znajdziesz klikając tutaj

Zakrzówek, kiedyś wieś, włączona do Krakowa w 1909 roku, obecnie dzielnica Dębniki. Znana jest z akwenu wodnego, który powstał w wyniku zalania nieczynnego kamieniołomu wapiennego. Pomimo tego, iż kąpiel w zalewie jest zabroniona, jest to idealne miejsce na odpoczynek od zgiełku miasta. Na Zakrzówku można podziwiać kolor wody, chwilami przypominający śródziemnomorskie wybrzeże. Dla zainteresowanych nurkowaniem, na Zakrzówku znajduje się Centrum Nurkowe Kraken, w którym można zgłębić wiedzę w tym temacie. Dojechać do zalewu można środkami komunikacji publicznej. Będąc w centrum można złapać tramwaj nr 18 (kursuje co 10min) i wysiąść na przystanku na Grota-Roweckiego. Z przystanku czeka nas miły, około 20minutowy spacer do celu. Całkowity czas podróży to około 45min.


Zapewne nie każdy słyszał o Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej “Manggha”. Znajduje się ono naprzeciwko Wawelu, po drugiej stronie Wisły. Już sam budynek z zewnątrz wygląda bardzo ciekawie, kształtem przypominając fale na Wiśle. Projekt jest efektem współpracy polsko-japońskiej, która miała na celu harmonijne połączenie obu kultur. Muzeum istnieje dzięki działalności Feliksa Jasieńskiego, darczyńce prywatnych zbiorów sztuki japońskiej oraz Andrzeja Wajdy, który przekazał wpływy z nagrody filmowej w Kioto na budowę muzeum. „Manggha” to miejsce z pewnością warte tego, by poświecić część swojego czasu spędzonego w Krakowie na to, by zobaczyć co ma do zaoferowania.


Kraków to piękne miasto i tak naprawdę jeden weekend to zdecydowanie za mało, by móc się nim w pełni nacieszyć. Jedyne co można w tej sytuacji doradzić, to odwiedziny Krakowa przy każdej nadarzającej się okazji.

Autor: Tekst i zdjęcia Zakrzówka Katarzyna Wojciechowska

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

Tagi: krakow
 Zobacz jeszcze na: