Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: czwartek, 20 czerwca 2013, 12:33:38
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Wakacyjna Małopolska w obiektywie seniora

Wakacyjna Małopolska w obiektywie seniora

Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty zaprasza osoby w wieku 50+ do udziału w drugiej edycji konkursu fotograficznego realizowanego w ramach projektu  2. Wakacyjna Małopolska w obiektywie seniora.

Nabór prac odbywał się będzie w 3 kategoriach: a) Plenery Małopolski, b) Obiekty Małopolski, c) Małopolskie Wydarzenia.Każdy uczestnik konkursu może zgłosić w okresie od 1 lipca do 22 września 2013 r. tylko 1 pracę. Oceny prac dokona specjalnie powołane jury. Przewidziano również dodatkową nagrodę dla najlepszej fotografii  wyłonionej w głosowaniu internautów. Szczegółowe zasady uczestnictwa można znaleźć w regulaminie, który dostępny jest na stronie Stowarzyszenia www.przyjacielenowejhuty.pl

Osoby chcące poznać tajniki fotografii czy podstawy obróbki zdjęć cyfrowych, Stowarzyszenie zaprasza w lipcu na bezpłatne warsztaty (podstawy fotografii i obróbka zdjęć cyfrowych). W programie zajęć z podstaw fotografii znajdą się m.in. takie zagadnienia jak: budowa aparatu fotograficznego, praca z lampą błyskową, przesłona a czas naświetlania, automatyczne i ręczne nastawianie ostrości, sposoby pomiaru światła, korekcja ekspozycji, balans bieli, czułości ISO, etc. Natomiast na warsztatach z obróbki zdjęć cyfrowych będzie można nauczyć się jak otwierać, zapisywać i edytować zdjęcia (kontrast, poziomy, krzywe, cienie, zmiana kolorystyki, rozdzielczość, filtry), pracować na maskach, warstwach czy z przybornikiem i opcjami poszczególnych narzędzi (kadrowanie, prostowanie, łatka, skalpel, stempel).

Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są osobiście do 10 lipca br. lub do wyczerpania miejsc w biurze Stowarzyszenia (os. Centrum A 6a, 31-923 Kraków), od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00. Na warsztatach należy mieć cyfrowy aparat fotograficzny.

Projekt zakończy gala finałowa, podczas której zostaną wręczone nagrody i zaprezentowane prace konkursowe.  Natomiast, by najlepsze prace mogło obejrzeć jak najszersze grono publiczności, w tym roku również w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie zostanie zorganizowana wystawa pokonkursowa.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Partnerami Wakacyjnej Małopolski w obiektywie seniora są: Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie. Patronat Honorowy nad projektem objął Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego.

Informacje o konkursie, a także regulamin można uzyskać w siedzibie Stowarzyszenia Przyjaciół Nowej Huty (os. Centrum A 6a w Krakowie), telefonicznie (12 644 68 10 wew. 25, 0 518 659 075) lub mailowo (stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl).

 Seniorze, pokaż całej Polsce jak piękna jest wakacyjna Małopolska!

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

Tagi: wiadomości
 Zobacz jeszcze na: