Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: poniedziałek, 14 lipca 2014, 18:14:09
Autor: admin
Home » Menu Główne » Zdjęcia » Galerie OM » Ulica 27 Street Art


Udostepnij na Facebooku

Ulica 27 Street Art

Po raz kolejny na początku lipca odbył się festiwal ULICA (Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych), który jest jednym z najstarszych festiwali tego typu w Europie Środkowej. 
Organizowany przez Teatr KTO od 1988 roku, na stałe wpisał się w letni kalendarz kulturalny Krakowa i stał się rozpoznawalny w Polsce i na świecie, z coroczna widownią rzędu 60-100 tys. widzów.

Każdego roku na 4 dni lipca Kraków zmienia się w wielką plenerową scenę, a sztuka wychodzi poza budynki teatralne, galerie czy muzea. Koncentruje na krakowskich placach zarówno mieszkańców miasta i regionu, jaki i licznie przybywających w tym czasie do Krakowa turystów z całego świata.

Tegoroczna, 27. edycja festiwalu odbyła się w dniach 10-13 lipca. Rynek Główny, Mały Rynek i Plac Szczepański stały się scenami, na których można było zobaczyć około 70 spektakli. 

Organizatorzy chiceli pokazać szeroko pojęty europejski teatr uliczny i jego różnorodność - różnorodność form, gry z architekturą, teatru w ruchu – parady; teatry ruchu i ciała, a także zaprezentować przedstawienia wertykalne.

Udostepnij na Facebooku

 

comments powered by Disqus
 
 

 Zobacz jeszcze na: