Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: wtorek, 16 lipca 2013, 11:17:39
Autor: admin
Home » Menu Główne » Zdjęcia » Galerie OM » Ulica 26 Street Art


Udostepnij na Facebooku

Ulica 26 Street Art

Od 11 do 1 lispca na ulicach Krakowa, Andrychowa i Limanowej odbywał się XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych ULICA 26 STREET ART

 ULICA jest jednym z najstarszych festiwali teatru plenerowego w Europie Środkowej. Organizowany przez Teatr KTO od 1988 roku, na stałe wpisał się w letni kalendarz kulturalny Krakowa. 

Przedstawienia kameralne i wielkie widowiska, klauni, akrobaci i spektakle liryczne - ta tradycyjna już dla ULICY wielość form została tym razem poszerzona o silną reprezentację teatru tańca. W tegorocznym programie domnowały spektakle z Hiszpanii i Polski, nie zabrakło też artystów z Francji i Niemiec.

Spektakularnie był początek festiwalu - zachwycający pokaz Nit Magica oraz finał festiwalu. 14 lipca w Rynku Głównym w Krakowie można było podziwiać (pierwszy raz w Polsce) światowej sławy zespół Voala Project, dla którego naturalną scenerią jest niebo. Zawieszeni pod dźwigiem, artyści wykonywali powietrzne akrobacje, tworząc wyrafinowane choreograficzne kompozycje i wprowadzając w zachwyt i zdziwienie tysiące widzów.

 
Udostepnij na Facebooku
Tagi: relacje galeria
 

 Zobacz jeszcze na: