Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 10 lipca 2013, 15:39:59
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Teatralny Hyde Park: Trzy kolory humoru francuskiego

Teatralny Hyde Park: Trzy kolory humoru francuskiego

Każdy poniedziałkowy wieczór w lipcu i sierpniu, to w Dworku Białoprądnickim święto teatru. Można zobaczyć interesujące spektakle nie tylko w tradycyjnej formie, ale i rewie musicalowe, kabarety czy teatr piosenki.  

15 lipca o godz.19.00 na scenie pojawi się Teatr Proscenium z wyjątkowym projektem Teatralnym Hyde Park. W jego ramach  zobaczymy spektakl pełen absurdalnego humoru, burleski, bufonady okraszonej nutką liryzmu – „Trzy kolory humoru francuskiego”.

Teatralny Hyde Park, autorski projekt Ziuty Zającówny, to cykliczne zdarzenie teatralne pełne niespodzianek, w którym każdy może być widzem, i w którym każdy może włączyć się do artystycznego działania. Spektakle z tego cyklu prezentują małe formy teatralne i miniatury sceniczne, które rzadko są pokazywane w teatrach instytucjonalnych.

Tym razem na scenie pojawią się jednoaktówki francuskich autorów, takich jak Eugène Ionesco, Pierre Henri Cami, Théodore de Banville i Pierre Dac. Tytułowe trzy kolory to nawiązanie do barw flagi francuskiej, które będą tworzyły atmosferę poszczególnych części. 

 Na wszystkie spektakle w ramach X Białoprądnickiego Teatru Ogrodowego obowiązuje wstęp wolny.

http://www.dworek.krakow.pl/x-bialopradnicki-teatr-ogrodowy/

https://www.facebook.com/events/179002015608354/

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

Tagi: teatr
 Zobacz jeszcze na: