Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: czwartek, 01 listopada 2012, 5:52:30
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Tatry zimą? Tylko polskie, Słowacy zamykają szlaki

Tatry zimą? Tylko polskie, Słowacy zamykają szlaki

1 listopada kończy się sezon letni w Tatrach Słowackich. Wszystkie znakowane szlaki powyżej otwartych zimą schronisk zostaną zamknięte od 1 listopada do 15 czerwca. Istnieje jednak kilka wyjątków:

- Zakaz nie obejmuje szlaku na Sławkowski Szczyt (2453 m n.p.m.) i odcinka wysokogórskiej Magistrali Tatrzańskiej między Popradzkim Stawem i Doliną Wielicką (pod warunkiem że trasy te są wolne od pokrywy śnieżnej).

- W Tatrach Zachodnich do końca 2014 roku przedłużono zgodę na całoroczne korzystanie ze szlaku od wylotu Doliny Żarskiej przez Baraniec (2185 m n.p.m.) na Rohacz Płaczliwy (2126 m n.p.m.) oraz z łączącego się z nim szlaku ze schroniska Żarska Chata na Żarską Przełęcz.

Zarządzenie o czasowym zamykaniu szlakwów wprowadził słowacki odpowienik TPN  - TANAP w 1980 roku, mając na względzie zarówno ochronę przyrody, jak i bezpieczeństwo turystów. Za łamanie zakazu grozi kara do 66 euro. 

Osoby które chcą doświadczyć zimowej aury Tatr, skoncentrują się teraz na polskiej stroenie. Należy pamiętać, że góry zimą choć piękne są bardzo niebezpieczne. Nie należy wyruszać bez odpowiedniej wiedzy oraz przygotowania. 

 

Zobacz nasze galerie z Tatry: 

Tatry Zachodnie Tatry Wysokie
Tatry Zachodnie Tatry Wysokie
  Udostepnij na Facebooku
  comments powered by Disqus
       

  Nie przegap nowości na stronie!  Zobacz również:

   Przepraszamy, nie znaleziono dokumentów spełniających te kryteria.

   

   Zobacz jeszcze na: