Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: wtorek, 12 listopada 2013, 10:44:56
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Szymborska na cztery głosy kobiece: Wszędzie jest wyspa Tu - jedyny raz w Krakowie!

Szymborska na cztery głosy kobiece: Wszędzie jest wyspa Tu - jedyny raz w Krakowie!

Tylko jeden raz, 14 listopada o godz. 19:00 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, krakowscy miłośnicy teatru, poezji i muzyki będą mieli okazję zobaczyć gościnny spektakl Teatru Polskiego z Warszawy – oparty na tekstach Wisławy Szymborskiej „Wszędzie jest wyspa Tu”.
 
Na wyspie Tu  rezydują cztery kobiety. Ich głosy poprowadzą widzów-rozbitków przez zapisaną w słowach historię życia. W tym wielogłosie jest spokój, pewność siebie, wdzięk i potrzeba zatracenia się. Na scenie rewelacyjny aktorsko-wokalny kwartet: Natalia Sikora, Joanna Trzepiecińska, Magdalena Smalara i Izabella Bukowska. Z pomocą trzech muzyków aktorki przeszukują wyspę, rozpoczynając od inspiracji. Nie wypaczają znaczeń zawartych w wierszach Szymborskiej, nawet jeżeli chwilami poczynają sobie odważnie w obszarze muzycznych skojarzeń. Oddają hołd Noblistce, nie tracąc przy tym bezpretensjonalności, werwy i zacięcia, z jakim zapraszają widzów do pobytu na wyspie Tu.
 
Bilety w cenie 80 zł do nabycia w Kasie Teatru. W dniu spektaklu bilety w cenie 100 zł w Kasie Małopolskiego Ogrodu Sztuki (ul. Rajska 12), na dwie godziny przed rozpoczęciem.

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!







 

 Zobacz jeszcze na: