Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: poniedziałek, 24 czerwca 2013, 17:31:44
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Świnna Poręba. Spór o nazwę nowego jeziora

Świnna Poręba. Spór o nazwę nowego jeziora

Wraz z zbliżaniem się terminu zalania nowopowstającego jeziora przy zaporze Świnnej Porębie nasila się spór lokalnych społeczności o nazwę przyszłego jeziora. Władze Wadowic przekonują, że jezioro powinno nosić nazwę nawiązującą do ich miejscowości. Tymczasem gmina Mucharz rozpoczyna kampanię promującą "Jezioro Mucharskie".

Choć nowy zbiornik ma powstać nie wcześniej niz za półtora roku spór o nazwę nowego jeziora nabiera rozpędu. Władze gminy Mucharz właśnie uruchomiły stronę internetową promującą nowe jezioro. Jak się nazywa ta strona? Oczywiście, http://www.jezioromucharskie.pl/. Co ciekawe w internecie istnieje też konkurencyjna strona o nazwie http://jeziorowadowickie.pl/. Obie dotyczą tego samego jeziora.   

Za Jeziorem Wadowickim przemawia większa rozpoznawalność Wadowic w Polsce i na świecie, co ułatwiłoby ludziom lokalizację nowego obiektu. Z drugiej jednak strony Wadowice nie leżą nad przyszłym jeziorem, a kilkanaście kilometrów dalej. W przeciwieństwie do gminy Mucharz, której sporą część stanowić będzie przyszłe jezioro. 

To właśnie dlatego gmina rozpoczeła kampanię na rzecz Jeziora Mucharskiego. Planuje pikniki, rajdy, imprezy folklorystyczne promujące zbiornik.


Kto zdecyduje o nowej nazwie? Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Kiedy? Jak jezioro pojawi się na mapie. Co sądzicie o przyszłej nazwie jeziora? Zagłosujcie w sondzie!

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: