Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 29 maja 2013, 14:45:52
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Święto Cykliczne 2013 - połączmy Kraków rowerowo

Święto Cykliczne 2013 - połączmy Kraków rowerowo

W niedzielę 9 czerwca odbędzie się piąty finał Święta Cyklicznego. Każda kolejna edycja gromadzi coraz większe grono krakowskich rowerzystów. W tym roku festiwal będzie miał wyjątkowo obywatelski charakter.

Święto Cykliczne to społeczna inicjatywa, zainaugurowana w 2009 roku w Krakowie. Pierwotnie miała zwrócić uwagę na obecność rowerzystów w przestrzeni miejskiej i promować rower jako najlepszy środek transportu w mieście. Na przestrzeni lat Święto Cykliczne przekształciło się w festiwal kultury rowerowej, gdzie postulaty kierowane do władz są równie ważne jak manifestowanie radości płynącej z poruszania się po mieście na dwóch kółkach.

Hasło tegorocznej edycji festiwalu brzmi „Połączmy Kraków rowerowo”. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę władz miasta na dzielnice oddalone od centrum. Sprawny dojazd na rowerze z takich miejsc jak Nowa Huta, Bieżanów czy Kurdwanów wciąż jest utrudniony. Rozwiązaniem jest wpisanie istniejącego Studium Tras Rowerowych do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego Krakowa oraz stworzenie harmonogramu wykonania kluczowych odcinków sieci rowerowej, łączącej dzielnice z centrum.

Program Święta Cyklicznego obejmuje liczne imprezy towarzyszące, które rozpoczynają się już 31 maja 2013. Podobnie jak w ubiegłych latach, punktem kulminacyjnym festiwalu będzie Wielki Przejazd Rowerowy, który ruszy 9 czerwca 2013 r. o 12:00 z placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Ulicami Krakowa przejedzie barwny korowód rowerzystów w kierunku stadionu Klubu Sportowego Korona przy ulicy Parkowej 12a, gdzie odbędzie się Piknik Finałowy. W zeszłym roku w Wielkim Przejeździe Rowerowym wzięło udział ponad 1500 rowerzystów. W tym roku organizatorzy spodziewają się nawet dwukrotnie wyższej frekwencji.

Szczegółowy program wydarzenia można znaleźć tutaj>>>

Głównym organizatorem Święta Cyklicznego 2013 jest stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów. Festiwal wspierają fundacja Aeris Futuro, sieć Miasta dla Rowerów oraz portal Polska na Rowery.

Pełną listę organizatorów, program Święta Cyklicznego oraz dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.swietocykliczne.pl

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: